28   27

kamer_genc_fatma_sahin_tweetBakan Fatma Şahin’e “Atatürk olmasa, bir tarikat mensubunun bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz” diye çıkışan CHP’li Kamer Genç, Meclis’i karıştırdı. Şahin ise Genç’e “Hadsiz ve terbiyesizsiniz” dedi. CHP’li vekillerin de tepki gösterdiği Genç’e TBMM Genel Kurulu’nda kınama cezası verildi. Genç Twitter’dan kendini savundu, Şahin de Genç’i dava edeceğini açıkladı.

TBMM Genel Kurulu’nun dün akşamki oturumunda CHP Tunceli Milletvekili Genç, Çanakkale ile ilgili hazırladığı çalışmada Atatürk’ün ismini geçirmediğini iddia ettiği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin’i eleştirdi. Genç, “Atatürk kelimesini anmak, sizi çok mu rahatsız ediyor Acaba bu Cumhuriyet’i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz. Atatürk’ün getirdiği nimetleri inkar etmeyin” dedi.

Genç’e ”Sizinle bu çatı altında bulunmaktan büyük utanç duyuyorum” diye seslenen Şahin, “Bakan olan birine kaç eşli olabileceğini soracak kadar hadsiz ve terbiyesizsiniz. Herkes haddini bilecek” diye tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Genç salondan ayrıldı. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu’nun teklifi üzerine Genel Kurul’da yapılan oylama sonucunda Genç’e kınama cezası verildi.

Kadın vekillere yönelik benzer tutumlar daha önce de meydana gelmiş ve eleştirilmişti. Başbakan Yardımcısı Arınç, 2010 yılında Güldal Mumcu’nun özel odasını “basmış” ve üzerine yürümüştü. Arınç 2012 yılında da CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın Genel Kurul’da kendisine bakarak konuştuğunu söyleyerek, “böyle yaparsanız mahcup olurum” ifadesini kullanmış, devamında Nazlıaka’yı kürtaj tartışmaları sırasında kullandığı “vajina” kelimesi için eleştirerek, “Kendi organınızdan söz etmenizden utandım” diye konuşmuştu. Her iki olayda da CHP’nin tepkilerine rağmen, Arınç için bir kınama kararı alınmamıştı.

 • 28 ünlü yorumu
Galeride sırala
  Twitter

Okur Yorumları:

 • 27 nediyor.com yorumu
nediyor.com farklı bakış açılarının ve düşüncelerin yayınlandığı özgür ve tarafsız bir paylaşım platformudur. Hakaret ve küfür içeren yorumlar silinmektedir. Sorularınız için moderator@nediyor.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 • Yorum yapabilmek için sisteme giriş yapmalısınız Giriş
 • mehmet sadikoglu 01 Mayıs 2013 at 11:55
  bn. şahsen çok görmem çünkü kamer genç bi ihtilal ürünüdır. ve ihtilalın son kalıntisidır bn. tunçeli gibi aydın bi halkın onunasıl meclise gönderdığına şaşıriyom. onun yeri meclis değil o ançak çıçek sular. kendine yakışani yapiyo
    
 • agiresor 29 Nisan 2013 at 16:33
  TUNCELİLERDE KAMER GENÇ GİBİ AHLAKSIZ VE ŞEREFSİZKİ BUNU MECLİSE YOLLAMIŞLAR
    
 • agiresor 29 Nisan 2013 at 16:32
  KAMER GENÇ SEN ANANIDA AL O MECLİSTEN ÇIK .....
    
 • Cenk Saysel 29 Nisan 2013 at 09:26
  dağdaki kalpleri birleştiriyoruz demiş bu hanfendi ? ah be benimde dokunulmazlığım olacakdıki ama yok işte
    
 • cerenk 28 Nisan 2013 at 22:26
  Tuncelililere şaşıyorum; bu karaktersizi nasıl vekil seçip meclise gönderiyorlar... Onları bu yezid mi temsil ediyor ? Sırf alevi-yezid kimliğinden dolayı seçiyorlarsa; alevilere ve Tuncelililere yazıklar olsun... Tunceli'den vekil olacak bir tane ADAM çıkaramadınız mı ? Yoksa yok mu ???
    
 • Talhaelz 28 Nisan 2013 at 15:55
  atatürk sayesinde çağdaşlığın doruklarına ulaşan edepten mahrum bu zavallı TBMM'in itibarını sarsıyor.
    
 • ruzbeh adl 28 Nisan 2013 at 15:07
  chp zihniyeti şaşırmamak gerek
    
 • Kayhan Şahin 27 Nisan 2013 at 12:27
  Allahta şahitya fatma şahini hiç sevmem keşke kamer genç chp ye geçmeseydi chp adamı hak etmiyor adam dogru konuştu bugün Atatürk olmasaydı bugün cariyelk devam ediyordu
    
  • Hakan Dinler 27 Nisan 2013 at 15:19
   attatürk olmasaydı hala türkiye dünyaya hükmedecekti sadece türkiyenin zihniyetini deiştirerek türkiyeyi 40 50 sene geriye atmış bulundu hic birzaman mason allahsız bir insanla işim olmaz
     
 • İsa Yılmaz 27 Nisan 2013 at 12:20
  çiçek sulama uzmanına sormak lazım. şeriat olsa sen kaçıncı metreste kalırdın. senin suladığın çiçek bilmem kimlerin elinden geçmiş kaçıncı çiçek. islam ilk eş izin vermedikten sonra asla erkeğe ikici bir hak tanımaz. otel odalarında kirlettiğin kadınları dinsizliğin şerefli mi yapıyor, peki ya seni...?
    
  • Cenk Saysel 29 Nisan 2013 at 09:32
   ilk eş izin vermezse başka eş olmazmış mantığı çiçek sulamış mantığı şeyhim şıhım ayağına yatıp karı kocaların ağzına cinsel organını verip benden akan meni değil nur diyen 80 küsür yaşında 18 yaşından küçük kıza cinsel temasta bulunup kızın psikolojisini bozmayan daha geçenlerde engelli kıza ve abisine tecavüz eden 3 adam ( tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar ) ve daha hangi birini sayayım o kadar yağcısınki ancak çiçek sulamayı yazabilirsin adam hiç olmazsa rızasıyla oldu birileriyle
     
   • Adnan 01 Mayıs 2013 at 16:16
    Cenk o senin saydiklarin herhalde senin gibi dusunen beyinsiz vede terbiye duvarlari yirtilmis ar namus diye birsey kalmamis kisilerdir,tipki senin su yazmis olduklarin gibi demekki sende ayni o sahte hocalar gibi yapiyorsunki bu kadar detayli anlatabiliyorsun yoksa sende ordamiydin o olayin oldugunda yada yardimcisimiydin o kisilerin.tahminlerim yanilmaz senin suratinda ayni o saydigin kisiler gibi fakat benim terbiyem musade etmez senin gibi agiza almaya.
      
  • Adnan 01 Mayıs 2013 at 16:05
   Isa kardesim Allah razi olsun senden benim soyluyeceklerimi yazmissin sagol,Bunlar Seref edep terbiye denen birsey yok,bunlar sadece onun bunun esine kizina sarkintilik yapmak,deniz kenarlarinda fohus yapmak,orda burda birilerin kizlarini kandirmak meyhane bar koselerinde esek gibi icip katir gibi inatlasmak hoslarina gider onlarin namus kavrami sadece kendi kizkardesleri yada esleri icin gecerli,ama ayni seyleri kiz kardeslerine yada esine yapsalar yanidim diye bagirirlar yada belkide hic bagirmazlar cok sukur derler.Turkiyenin ahlaki degerlerini kaybetmesi bunlar gibi kani bozuk insanlarin yuzundendir.bunlar icin iki yada uc esli olmasi bir muslumanin,onlarin isine gelmiyecegi gibi karsi cikarlar nedenmi cunki yaticak kadin bulamazlarda ondan,Hic beyin denen birsey yok bunlarda.
     
 • Ekrem Akbaba 26 Nisan 2013 at 23:26
  G.O.R.A Filmin de sürekli araya girip ”Bi cisim yaklaşıyo ” diyen bi karekter var ya.Kamer Genç hep onu hatırlatır bana Benim de ''Kimsin sen. Kimsinn sennn'' Diyesim deliyo
    
 • lezgo 26 Nisan 2013 at 23:18
  sayın genç tipik bir stockholm sendrumu mağduru.
    
 • Nurettin Balcı 26 Nisan 2013 at 18:44
  Bu adam hiç sempatik gelmiyor bana hep eleştiri hep iyi şeylere engel yeni birşey üreticilik yok ... Boş ve gereksiz bir vatandaşımız işte...
    
 • TC Lütfü Güneş 26 Nisan 2013 at 16:20
  ÜSLUBUNDAN HİÇ MEMNUN OLMADIK KAMER BEYİN, AMA ÖNDERİMİZ ATATÜRKÜN DÜNYADA BİLE OLMAYAN ZAMANINDA HAKLARI VERDİĞİ ÇOK AÇIK BİR GERÇEKTİR.
    
 • Ekrem Akın 26 Nisan 2013 at 14:52
  kamer gençin seviyesizliğini herkes bilir tunceli milletvekilidir dersim 1937-1938 harekatı konusunda hiç konuştuğunu gördünüzmü hüseyin aygün kadar cesaretli olamadı.
    
 • Serdar Şahin 26 Nisan 2013 at 14:23
  Kozmopolit bir parti olan Akp Kamer Genci Akp'ye alsın, Kamer Genç'te Akp'lilere saldırmasın.
    
 • ctetik 26 Nisan 2013 at 12:38
  Fatma Şahin lafı anlamadan Kamer Gence niye kızdı, bunu anlıyamadım. Diğer yandan, AKP çok eşliliğe karşı yada yabancı bir siyasi part de değil. Ben bu tepkiyi, kuyruğu kapıya sıkışan bir kedinin feryat ve saldırganlığına benzettim.
    
 • Bülent Çetinaloglu 26 Nisan 2013 at 11:48
  ben bir fenerbahçeli olarak büyük gurur ve mutluluk yaşıyorum mutsuz olan hayat yaşantımda bir nebze olsada mutluluk sevinç yasattın teşekkürler fenerbahçem