213   67

Hatay’da ODTÜ’deki protestolara destek vermek ve “Gezi Parkı” protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için düzenlenen yürüyüş sırasında, polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet ettiği iddia edilen 22 yaşındaki Ahmet Atakan hayatını kaybetti. Atakan’ın ölüm nedeni ile ilgili yapılan farklı açıklamalar ise kafaları karıştırdı. Hatay Valiliği, Atakan’ın binadan düştüğü yönünde ihbar alındığını bildirdi. Ön otopsi raporu “iç kanama”, Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap ise “Düşme bulgusu yok” dedi.

Ahmet Atakan’ın cenazesi akşam saatlerinde Pınarbaşı Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

Ahmet Atakan’a ait olduğu ileri sürülen düşme anı…

Eyleme katılan Ahmet Atakan’ın (22) iddiaya göre başına gaz kapsülü isabet etti. Ambulansla Antakya Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Atakan’ın yakınları ilk olarak gencin hayatını kaybettiği haberiyle yıkıldı. Ancak bir süre sonra yapılan müdahale sonucu duran kalbi tekrar çalıştırılan Atakan’ın yoğun bakıma alındığı bilgisiyle sevinç yaşandı. Kısa süre sonra Atakan hayatını kaybettiği haberi yine herkesi üzdü.

Olayın ardından güvenlik güçleri, müdahale sırasında 3 katlı binanın çatısına çıkan Atakan’ın güneş enerjisi panelini polise atmak istediği sırada dengesini kaybederek düştüğü iddiasında bulundu. Olayın duyulmasının ardından CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, hastaneye giderek Atakan’ın durumu hakkında bilgi aldı. Akgöl, hayatını kaybeden Atakan’ın başında darbe olduğunu söyledi. Kesin ölüm nedeniyle ilgili adli raporun ardından açıklama yapacaklarını kaydetti.

Taksim Gezi Parkı olaylarında Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük ile komiser Mustafa Sarı yaşamını yitirmişti.  Cömert de Hatay’daki gösteriler sırasında hayatını kaybetmişti. Eskişehir’de sopalarla dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi de Hatay’da yaşıyor.

Olayın ardından Antakya Devlet Hastanesi önünde toplanan Atakan'ın yakınları sinir krizleri geçirdi.

Olayın ardından Antakya Devlet Hastanesi önünde toplanan Atakan’ın yakınları sinir krizleri geçirdi.

Dün saat 21.00 sıralarında Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, “Gezi Parkı” protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması ve ODTÜ’de yaşanan olaylara destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Sloganlar atarak yürüyüş yapan grup Armutlu Mahallesi’nden Gündüz Caddesi girişine kadar geldi. Burada polis engeliyle karşılaşan grubun önde gelenleriyle polis arasında yaşanan pazarlıkların ardından polis gruba dağılın uyarısında bulundu. Polisin dağılın uyarısına taş ve demir bilyelerle cevap veren gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan grup üyeleri caddelerde bulunan çöp konteynırlarını ateşe vererek barikat kurdu. Polis ekipleri TOMA’larla barikatları temizlerken eylemciler polise taş, demir bilye ve havai fişek attı.

Müdahale sırasında eyleme katılan 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın iddiaya göre başına gaz kapsülü isabet etti. Ambulansla Antakya Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Atakan’ın duran kalbi burada yeniden çalıştırılarak yoğun bakıma alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Atakan yaklaşık 15 dakika sonra hayatını kaybetti.

Ahmet Atakan’ın yakınlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 300 kişilik grup, hastane önünde önlem alan çevik kuvvet polislerine saldırdı. Hastane önünde arbede çıkarken polis, biber gazı kullanarak grubu dağıttı. Hastanenin önünde bir süre daha bekleyen kalabalık konvoy halinde Armutlu Mahallesi’ne gitti. (DHA)

 • 213 ünlü yorumu
Galeride sırala
  Twitter

Okur Yorumları:

 • 67 nediyor.com yorumu
nediyor.com farklı bakış açılarının ve düşüncelerin yayınlandığı özgür ve tarafsız bir paylaşım platformudur. Hakaret ve küfür içeren yorumlar silinmektedir. Sorularınız için moderator@nediyor.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 • Yorum yapabilmek için sisteme giriş yapmalısınız Giriş
 • fatih sc 15 Eylül 2013 at 13:18
  Nasıl yaşarsan öyle ölürsün ve nasıl ölürsen öyle dirilirsin.Kamera kayıtlarında merhum AHMET ATAKAN Allah(c.c.) ve Peygamberimize (sav) ağza alınmayacak şekilde küfür ediyor.Küfürün ulaştığı makam ve mercinin mahiyeti büyük olunca adalet azda olsa bu dünyada tecelli etmiştir.Artık gerisi büyük divan olan Mahkeme-i Kübraya kalmıştır.İnş son anda tövbe edebilmiştir. ''Hepinizin dönüşü ancak onadır. Allah bunu bir gerçek olarak vadetmiştir. Şüphesiz o başlangıçta yaratmayı yapar sonra, iman edip salih ameller işleyenleri adaletle mükafatlandırmak için onu (yaratmayı) tekrar eder. Kafirlere gelince, inkar etmekte olduklarından dolayı, onlar için kaynar sudan bir içki ve elem dolu bir azap vardır. '' Ahmet ATAKAN beyni sözde sosyalist anti-kapitalist gruplar tarafından yıkanmış bir gençti.Hangi iktisat doktrinini okudun hangi ekonomik sistemi araştırdın; kendini TKB ya da sosyalist atfedip devlete şuursuzca başkaldırdın.Şimdi perdenin arkasında sana bu düşünceleri aşılayan baronların ekmeğine yağ sürdün.Senin dirin iş yapmazdı ama ölün daha çok iş yaptı.Sence ÖZGÜRLÜK neydi ?Rahatça gezebiliyordun bu ülkenin değerlerine rahatça küfür edebiliyordun.Polise taş atabiliyordun.Bundan daha büyük özgürlük olabilirmiydi? Bu devlet senin için ne yapmadı ki ?Öğretmen verdi güvenli bir yaşam sundu okullar açtı seni eğitti.Peki bunun karşılığında ne yaptın? Polisine küfür ettin bu ülkenin değerlerine küfür ettin ? Emanete ihanet ettin ?Onun yerine edepli yaşam sürseydin bu ülkenin değerlerine sahip çıksaydın ? Sokaklar yerine tepkini ilimle irfanla kendini eğiterek gösterseydin güzel onurlu bir ölümle giderdin ahirete.Şimdi yanındaki o ağa babaların yardım etsin şimdi sana ? Allah seni hareketsiz kıldı ? Hadi hareket et konuş küfür et şimdi ? Yapabilecek misin ? Nasıl yaşadıysan öyle öldün AHMET ATAKAN kısacası...Allah affeder inş yinede...
    
 • cerenkumsal 11 Eylül 2013 at 21:45
  Su testisi su yolunda... Uzatmaya gerek yok...
    
 • aysegul 11 Eylül 2013 at 05:13
  burada oh olsun diyen herkese tek sözüm var allah belanızı versin!! bu kadar körsünüz ya acılar içinde geberin inşallah!! ailesinin canı yanıyor... polis terörüne, hükümetin iktidar sarhoşluğuna kibir ve doyumsuzluk içindeki bir faşistin yaptıklarına yeter artık! bunca insanın mutsuzluğuna değer gördüğün o koltuğa yapıştın mı be bilader!.. ne hırsın varmış... defol git işte istenmiyorsun... 7 gencin yaşamının alınmasına sebep oldun ya inşallah cehennem ateşlerinde cayır cayır yanarsın ...öfkem çok büyük... yakınlarının ölümünü yaşayan insan bilir ancak bu acıyı... ailesini düşünüyorum... birinin oğluydu be o! birinin kardeşi! birinin dostu! birinin sevdiği!... ne kör vicdanınız varmış bizden değilse eyvallah gebersin diyen nasıl bir zihniyettir... bu vatan evde oturarak kazanılmadı... yanlışlara susacaksak ben vatanseverim demeyin! bana dokunmayan bin yaşasınla yürümez... ben sizin mantığınıza, çalışmayan aklınıza ......m ...
    
  • Yalçın Çatar 11 Eylül 2013 at 10:16
   Ölen arkadaşı sokaklara kim ittiyse onlar üzülsün. Polisle barış yapmayacağız diye facede paylaşımlar yapmış. Ben neden üzüleyimki. Terörle mücadele ederkenmi şehit düşmüş. Devletinin polisine devletinin malına vatandaşlarına saldırırken düşüp ölmüş. He allah rahmet eylesin ama daha fazlasını bekleme. O insanların içinde bir başkomiser vardı bedavadan öldü. Ondan neden bahsetmedin. İstemesek 2 seçimdir başa getirmezdik. Bu seçimdede gene gelicek kısmetse. Bence bu ülkede kim istenmiyor bir daha düşün bir etrafına bak . Aşırı eylemlerinizin faturasını devlete polise çıkarmayı bırakın. Herkes herşeyin farkında.
     
   • aysegul 11 Eylül 2013 at 14:43
    işte aramızda ki fark bu... bizi oraya kimse itmiyor kendi irademiz ve aklımız var kusura bakma koyun değiliz... biri söyler bizde yaparız diyen zavallılardan değiliz... sen seçimlerden bihabersin anlaşıldı... %50 saçmalığına hala inanıyorsunuz dimi yazık size...ayrıca gerçek teröristler doğuda at koşturuyor, asayiş birimi kuruyor, katil posteri açıp gösteri yapıyor onlara ne biber gazı ne toma... sen uyu uyu... ayrıca ölen polise de allah rahmet eylesin demesini biliriz biz sen beni tanıyor musun ki benim adıma yorum yapıyorsun... boş konuşma!... aşırı eylem yapan tek taraf polis... onlarla başlamadı bu eylem ama sana süreci anlatsam da anlamayacaksın... belli ki sapkın fanatiklerden birisin... gerçekleri görmek istemiyorsun o yüzden sen kendini avutmaya devam et... sadece şunu unutma çok büyük haksızlık yapıyorsunuz günü geldiğinde görecek ve utanacaksınız...
      
   • sunstorm 11 Eylül 2013 at 16:18
    terörle mücadele edenler suan hapiste terörle mücadele olan şehitler kelle oldu sen neden bahsedıyon.
      
  • alperen can 11 Eylül 2013 at 14:36
   ayşegül derdin ne,neden çıkıyorsun sokağa?neden kırıp döküyorsun??bir vatandaş olarak benim yararlandığım senin yararlanmadığın hangi hizmet var??diyelim ki seni dinledik bu hükümeti alaşağı ettik,alternatifinden bahset??yeni oluşum,kabinesi,projeleri.mümkünse bahset bize...
     
 • denizcan doğan 11 Eylül 2013 at 05:12
  #AhmetAtakanYaşıyorSavaşıyor
    
 • yamtar 11 Eylül 2013 at 04:24
  Bazılarına her mevsim kış, Uyanmak bilmiyorlar....
    
 • arzu zengin 10 Eylül 2013 at 17:56
  Hani 23 nisan çocuk bayramında Başbakan koltuğunu devir ediyor ya bir çocuğa,bunu 1 aylık bir süre için CHP yada şuan ortalıkta huzur bozan muhaliflere devir etsede ne yapacaklarını!bir görsek,bu kadar zulum mu ediliyor bunlara, ortalıkta nefret hali içinde bulanacaksın,huzur bozacaksın,adam gibi eleştirini yapmaktan uzak,onca kişinin hakkına girerek eylem yapacaksın,sonucunda ölüm olacak sonra yine suçlu birileri olacak.Nefretin sebep olduğu Belalar(ölüm) üzerinden siyasi menfaat ummak büyük ahlaksızlık,burada artist konuşmalar yapan ünlülerimizden ricamız,eylem yapan gençlere nasihat vermeleridir,başka bir formül bulmaları sokakta polisle savaşarak,polise taş atarak,huzur bozarak değil,şımarık-bencil eylemler içinde değil,daha aklı-selim bir yöntem bulmaları hepimiz için iyi olacaktır,Görülüyor ki ünlülerimiz bu konuda daha kışkırtıcı,daha tetikleyici,...
    
  • erhan 10 Eylül 2013 at 18:02
   allah o günleri göstermesin diyelim, şu günde böylelerse iktidar oldukları zaman başımıza gelecekler ortada,bunlar herşeye karşılar köprüye yola camiye cemevine olimpiyata akıllara ne gelirse hepsine karşılar, bunlarda eksik bir şey var zihniyet oturdukları yerden izleyip keyif alıyorlar ,inş. oturdukları yerleride yakıp yıkarlar sonra polis nerde diye şikayet etmeye başlarlar yaparlar onuda çünkü bunlarda zihniyet yok maalesef !
     
 • erhan 10 Eylül 2013 at 17:03
  ha gayret bölmek için herşeyi yapıyosunuz ... ünlü yorumlarıymış hepsinin ne bok olduğu belli değil,sokakta polise taş atan yakıp yıkan neyse sizde onlardansınız ... sözde laikler aslında bunların oturduğu semtlere yönlendireceksin bunları oraları yakıp yıkacaklar sonra neymiş özgürlüklük görecekler........
    
 • Bircan Güler 10 Eylül 2013 at 16:09
  3 ay öncesine kadar asker polis şehit olsun diye medet umanlar şimdide halki polise karşı kiskirttarak ölümlerden medet umar oldu
    
 • Ihsan Çetintürk 10 Eylül 2013 at 15:16
  Her zaman ölümler üzerinden kanlı siyasetler yaptınız pkk nın eylemleri bitti şimdi devleti başka genç ölümler üzerinden yıpratmaya çalışıyorsunuz. Her olayı bahane eder oldunuz. Zihniyetiniz belli belli de neden ona sürekli doğayı, ağaçları kulp olarak takıyorsunuz? Çıkın sokağa ve bağırın biz bu ülkede dindar hükumet istemiyoruz deyin hiç bir söyleminizin dayanağı yok, ben çok önceleri bıraktım Ak partiye atılan iftiraların doğruluğunu araştırmayı, neden mi? Her iftiranın yalan olduğunu gördüğümde artık aradaki doğrulara da güvenim kalmamıştı. Siyasetiniz ve muhalefetiniz iftiralar üzerine kurulu. İzmirde fuar alanı taşındı ve binlerce ağaç kesildi, hani eylem yapmadınız?
    
 • Ihsan Çetintürk 10 Eylül 2013 at 15:09
  Arkadaşım pkk nın kiminle birlikte ddevleti zayıflatma politikasına girdiği çok belli Ak parti sadece barış ortamı gerilmesin diye çözüm süreci baltalanmasın diye bazı olaylara göz yumuyor bunların provokasyon olduğu ap açık belli, kandil açıklama yapıyor gezi ruhunun her zaman içindeydik ve bunu devam ettireceğiz diyor. Sımdı pkk gibi sol orgutlerın kımın safhında oldugunu daha ıyı anlarsın, ha sende kurt kardeslerımızı degıl de pkk yı desteklıyorsan bu cozum surecınde devam edelım devletı yıpratıp barısı ıptal edelım, bundan nemalananlarda devam etsınler kanlı oyun uzerınden kazanmaya.
    
 • Bircan Güler 10 Eylül 2013 at 15:07
  Öfkeyle kalkan zararla oturur bilinçli olarak kendilerini polisi taşlamaya adayanin hazin sonu hedef polisi taslamakti hesap tutmadi Ecel catidan aşağı atti...
    
 • Yalçın Çatar 10 Eylül 2013 at 14:59
  Bu eylemlerin bir tek amacı var oda hükümeti illegal yollardan devirmek. Bunu herkes öğrendi. Chpnin neden desteklediğini hepimiz biliyoruz. Birde ölen insanlar neden alevi acaba bununda araştırılması lazım. Kısaca maksadını aşan hükümeti devirmeye çalışan bunuda masum çevreci eylemlermiş gibi göstermeye çalışanlara sözüm biz yutmadık. Ya biz Atatürkçüyüz ya biz demokratiğiz falan geçin bunları. Atatürkün sırtından yeterince geçindiniz adamı uyutmadınız. Bu arkadaşları sokağa kim itiyorsa hesabınıda onlara sorun. Hükümet polis taşkınlığı kanunsuzluğu önlemekle görevli. Herkes kendine hak gördüğü şey için sokağa inerse bunun adı Cumhuriyet olmaz.
    
 • Fethi Coşkun 10 Eylül 2013 at 13:51
  Ölümlerden medet umar hale gelmiş iktidar düşmanları ne yazıkki her olaydan en az bir kişinin ölmesini bekler hale geldiler Sizler bir şeyi unutuyorsunuz Türkiye haberleri radyodan duyan sadece gazetelerden öğrenen eski Türkiye değildir.Hiç kimseyi yaptığınız aşırı eylemlerin sorumlusunu devlet ve polistir diye bir kişiyi bile kandıramazsınız.Bu yapılan aşırılığı bırakınız ölen kişilere acıyınız onları kışkırtıp ölümlerine sebeb olmayın,yalan haberler yapıp insanlarımızı devlete karşı cepheleştirmeyiniz.Unutmayın Devletimize yapılan her düşmanlık sizi birgün adaletin pençesine düşürecektir.Atatürk Yurtta sulh Cihanda sulh demiş ne kadar güzel demiş değilmi.
    
 • Uğur Güçlükan 10 Eylül 2013 at 13:27
  uyanın artık yeterbe uyanın ırakta suriyede binlerçe çocuk kadın öldü binlerçe türkmen öldü alevi oldukları için ses çıkarılmıyor mısırda müslüman kardeşlerden bir kişi öldü yas tuttunuz sizin insanlığınız bu kadar peygamberin torunlarını öldürende sizdiniz timsah göz yaşları döküyorsunuz peygamberi anlatırken sünneti kimin sünneti ALLAH lanetlemiş sizleri gazabı hiç üstünüzden eksik olmuyor insan olun müslüman olun ALLAHI bilin meşakatli iş okuyaçaksın düşüneçeksin araştıraçaksın boşverin birilerin öğrettiği şekilde ALLAHIN laneti üzerinde yaşayın
    
 • Muhammet Şahin 10 Eylül 2013 at 13:18
  http://www.sabah.com.tr/webtv/turkiye/otobuse-molotoflu-saldiri-girisimi acaba bu videoya ünlüler ne diyor? ben diyeyim eğer otobüs şoförü onlardan birini ezmiş olsaydı milleti sokağa dökmek için elinizden geleni yapardınız, yok otöbüs ve içindeki insanlar yanarak ölmüş olsaydı bu seferde devlet vatandaşını koruyamıyor diye yine ortalığı germeye çalışacaktınız, ama polis böylelerini sokaktan toplamaya çalışıncada polis vatandaşına zulüm yapıyor diye kuduz köpek gibi saldıracaktınız, çünkü siz iyi ünlü birer dansözsünüz ününüzün ben taaaaaaaaaaa....... ününüz değil biraz aklınız olsaydı keşke
    
 • alperen can 10 Eylül 2013 at 12:38
  hiç kimsenin,akılları sıra bir şekilde hükümete göz dağı vermek için masum insanların ölümüne sebep olma,milletin polisine,canına ve malına zarar vermeye hakkı yoktur.demokrasilerde doğru yol sandık tır.tabiiki gösteri ve yürüyüş hakkı vardır,ancak insancıl bir şekilde,yüzünü kapatıp ellerinde molotoflarla,taşlarla sapanlarla gösteri ve yürüyüş hakkım vardır diyemezsin.bu millet en güzel cevabı yine seçimlerde verecektir.
    
  • Uğur Güçlükan 10 Eylül 2013 at 13:32
   üç yaşında çocuğa şekermi veriyorsun adın üstüne beş beden büyük gelmiş sırıtıyor.adın ebu muttalip yada abdülkadir olsa daha yakışaçak beynin alp eren gibi değil bekir gibi çalışıyor
     
   • alperen can 10 Eylül 2013 at 16:13
    saçmalamışsın uğur,doğrular küçük beynine ağır gelmiş.Abdulkadir, ebu muttalip isimlerine karşı nedir bu kinin???Allah akıl fikir versin...
      
 • Muhammet Şahin 10 Eylül 2013 at 12:32
  Rapora göre, yüksekten düşmeye bağlı omirilikten kırık, iç organlarında parçalanma var. bu rapora da inanmazsınız şimdi sizler çünkü bu ölümlerden asıl siz sorumlusunuz ve kendiniziz aklamaya çalışıyorsunuz
    
 • alperen can 10 Eylül 2013 at 12:31
  ilk yorum olarak insanlığımız gereği ALlah ailesine sabır versin,kendisine de rahmet etsin.
    
 • Muhammet Şahin 10 Eylül 2013 at 12:21
  burda kendini ünlü sananlar evet siz baya ünlüsünüz o kadar ki mallıkta ün yapmışsınız, her fırsatta ölen insanların üzerinden leş kargası gibi nemalanmaya çalışıyorsunuz merak ettim o videoyu nerenizle izlediniz ki, halen daha gerçekleri göremiyorsunuz, evet gencecik bir insan ölmüş yazık oldu bu gence aslında o genç değilde onun yerinde kendini böyle ünlü sanıpta ortalığı savaş alanına çevir meye çalışanların olmasını isterdim, üzüldüğüm tek şey polis ile vatandaşı her fırsatta karşı karşıya getiren, leş yiyicilerin (yukarda bir sürü var bu leş yiyicilerinden) bunların halen daha nefes alıyor olması.
    
 • adilbalkancı 10 Eylül 2013 at 12:12
  polisime, askerime elini kaldıranın eli kırılsın ..ölene allah rahmet eylesin amin.
    
 • Elvin Aghayev 10 Eylül 2013 at 12:01
  Yukarıda yorum atanlar içinde karşı tarafdan ne yazik ki hiç kimse yok gibi...
    
 • ferhat çakır 10 Eylül 2013 at 11:53
  Bi' kaç tane daha beğeni yapmak istiyorum ama bi taneye müsaade ediyor...
    
 • Yalçın Çatar 10 Eylül 2013 at 11:37
  Kimin maşalığını yapıyorsa ona onlar ağlasın. Sen molotofla kaskla bilyeyle sokaklara çıkıp terör estirmeyi kendinde hak olarak gör polis sana izin versin sana anlayış göstersin. Siz özgür olmayı fazla yanlış anlamışsınız. Dünyanın hangi yerinde var böyle bolluk. Tabiki kimsenin ölmesinden hoşnut değiliz ama savaşa gider gibi herşeyde sokaklara dökülüyorsan sonuçlarına katlanıcaksın . Burası mozambik değil aklına esen polise taş atamaz.
    
 • Yalçın Çatar 10 Eylül 2013 at 11:26
  Otopsi raporu açıklanınca kimin ne için öldüğü ortaya çıkar. Yargısız infaz yapmayalım. Hükümet yasadışı gösteri yapan polise saldıranlar için neden ağlasın. Terorist eylemlerinden bahsediyorsunuz polis izliyormuş. Onlar bile eylem yapmayı biliyor adamlar halay çekip dağılıyorlar. Siz ne yapıyorsunuz. Molotoflarla kasklarla maskelerle eyleme gidiyorsunuz. Bu şahsın facedeki paylaşımlarında bas bas polisle barış yapmayacağız diye paylaşımlarda bulunuyor açıp bakın. Sonrada biz masumuz. Siz anca kendinizi kandırırsınız.
    
  • toksin06 10 Eylül 2013 at 11:54
   Yargısız infaz diyorsun, başta sen yargısız infaz yapıyorsun, sen gördün mü eyleme 100 kişi gidiyorsa 100 kişinin de elinde molotof mu var he, ayrıca bu yürüyüşler yasa dışı değildir, evrensel bir haktır, aç oku evrensel insan hakları bildirisini, ha bizim ülkemizde var mı bu yasalar hayır yok tayyibin yasaları işliyor, onunla aynı fikirde değilim diye, canımdan olabiliyorum, sonra da bana gelmiş dinden bahsediyor, halay çekip dağılan kişilerin elinde tuttukları poster kanunen suçlu sayılan bir şahsın posteridir ve bu suçtur, polis neden bize müdahale ediyor söyler misin, polisin olmadığı yerde yapılan eylemlerin hiç birinde olay olmamıştır aç araştır biraz daha, millet toplanır bağırır çağırır dağılır o kadar, buradaki amaç polisle halkı düşman etmek, anladın mı, halkın sabrını zorluyorlar yarın bir gün o halkın yüzü de eline bir şeyler alsa işte o zaman iç savaş çıkar, bırak yürüsünler, bırak bağırsınlar ne istiyorsun, tahammülü yok işte dayanamıyor ve susturmak istiyor olay bu kadar basit, bunu nasıl göremiyorsunuz pesss!!!!
     
   • Yalçın Çatar 10 Eylül 2013 at 12:07
    Evrensel bir hakmı devletin malına zarar verip yağmalamak. İnsan gibi ne zaman eylem yapıldı ben görmedim. Gezi olayları dahil devlete zararı 1.4 milyar dolar. Bende sizinle aynı fikirde değilim diye evimi malımı canımı kaybedebiliyorum. Siz bu hakkı nerden buluyorsunuz. Poster açmak ne zamandan beridir suç oldu. Her poster açanı içerimi atıcaz. Ölen başkomiser için neden bu kadar üzülmediniz. Hak özgürlükler sokaklarda değil sandıkta aranır. Hani Atatürkçü demokratiksiniz ya sende aç oku. Gezi olaylarında 19 gün beklendide ne oldu devlete kafa tuttunuz. Dünyanın hiç biryerinde böyle bir özgürlük böyle bir başı boşluk yok. Siz gene Ak partiye dua edin.
      
   • toksin06 10 Eylül 2013 at 12:20
    Devletin malına kimler zarar verdi belli oldu canım, siz hala gezidekilere suç atın hemi, işiniz gücünüz bu zaten, ayrıca sen eğer apo posterinin açılmasında hiç bir mahsur görmüyorsan seni hiç rahatsız etmiyorsa ben senin vatan severliliğinden şüphe ederim, ve ayrıca biz ölen her cana üzülüyoruz sizler gibi kendi ülkesini hiçe sayıp dışarıdaki insanlara üzülüp ayrım yapmıyoruz, evet bu partidekiler ve bu partiye inananların gerçek niyet ve düşünceleri çok güzel çıktı ortaya, zaten belliydi ama şimdi artık görmeyenler de görüyor yavaş yavaş, ama işte sizlerin durumu vahim, Allah ıslah etsin, Ve yine ayrıca sen hükümeti desteklediğin için sana bir şey olsa Allah korusun, senin katilin ya da sana zarar veren hemen bulunur hiç merak etme, ama ne hikmetse karşı olanların katilleri serbest!!!!!
      
   • Yalçın Çatar 10 Eylül 2013 at 13:00
    Konu posterinin açılmasına benim olan rahatsızlığım değil. Ben rahatsızım belki ama çıkıp sokaklarda teror estiremem. Senin Atatürk posteri açmandan belkide onlarda rahatsız oluyor. Sen burası özgür demokratik bir ülke diyorsan farklı görüşlere saygı duyacaksın. Sonuçta yasalar ve kanunlar önünde din dil ırk olmadan herkes eşit olmalı. Ben tepkimi bir vatandaş olarak sandıkta göstereceğim. Başıma bir iş gelirsede kendini bilmez protestoculardan gelebilir. Yoksa polisin durup dururken kimseye sataştığını görmedim ki protestocularada 50 sefer uyarılar yapılıyor ama dinleyen kim. Bu arkadaşın facebook paylaşımlarına bak acaba gerçekten senin sandığın kadar masummu. Polisle anlaşma barış yapmayacağız diye paylaşımları var. Bu arkadaşın orda olma sebebi gerçekten bu kadar masummu ?
      
   • toksin06 10 Eylül 2013 at 23:00
    Sen sandığa hala güveniyor musun, biz 4 kişilik bir aileyiz, ama bizim evden 4 tane daha hayali seçmen çıktı, şikayet ettik ama ne fayda, kimi kime şikayet ediyorsun, her şey onların elinde, ayrıca benim ülkemde biri onca şehidin sivilin katili aponun posterini açacak ona özgürlük diyecek saçma sapan bir bez parçasını bayrak yapıp asacak ve ben susacam, kusura bakma ama buna vatanını seven kimse sessiz kalamaz, sen sessiz kalıyorsan o senin rahatlığın bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığındır, bak atı alan üsküdarı geçti, doğu da pkk resmen cirit atıyor, her yer apo posteri, güya kendi teşkilatlarını kuruyorlar ama hiç bir müdahale yok, Saygı duymak demişsin, öncelikle başbakanın saygı kavramını bilmesi lazım, ben onu desteklemiyorum görüşünü kabul etmiyorum diye benim üstüme polisini salamaz, beni canımdan edemez, beni dinlemek zorundadır, hakaret etmek ya da halkını ikiye ayırmak başbakanlık kavramına sığmaz.., Durmadan yakıp yıkan diyorsunuz evet araya giren kötü niyetli insanlar çıktı ve yakın iki polis arkadaşım bunların pkk dan olduğunu fakat bunun açıklanmasını istenmediğini söyledi, amaç gezidekiler yaptı bilinsin, kısa ve net olarak, hükümet artık KORKUYOR, o yüzden bu eylemleri elinden geldiğince bastırmaya susturmaya çalışıyor, ama ortaya bir kişi ölür bin kişi gelir işte tam da bu ifade çıkıyor, biz bitmeyiz anladın mı, gerçekten vatanını bayrağını dilini dinini seven insanlar pes etmez, polisini çekerek bu olayı güzelce sonlandırmak başbakanın elinde, ama o gurur ve kibirinden bunu asla yapmaz, ayrıca dip not: polisin olmadığı her yerde eylemler inanılmaz güzel ve eğlenceli geçiyor, insanlar toplanıyor bağırıyor çağırıyor sonrasında dağılıyor olay bu kadar basit!! Sen eğer 30 Ağustos Zafer Bayramında Anıtkabir'e giden insanların üstüne bile tomayla su sıkıyorsan, cidden çok korkuyorsundur :D Ama korkunun ecele faydası yok, hesap gününe az kaldı!!!! Sizler de lütfen siyasi değil tarafsız olarak vatanı düşünerek yorum yapın!!!
      
   • Yalçın Çatar 11 Eylül 2013 at 10:09
    sana kimse apo posterine sessiz kal demiyor. Bu tepkileri sen terör örgütüne karşı yapmıyorsunki hukümete devlete yapıyorsun. Siz Ak parti düşmanlığı ile TC düşmanlığını karıştırıyorsunuz. Bırakalım bu hayali oyları falan . 2 seçimdede sandık görevlisiydim . Bir kişinin oy verebilmesi için şahsen nufus kağıdıyla gelip oy kullanması lazım hemde butun parti temsilcilerinin gözü önünde. Nufusta yapılan yanlıslığın bir önemi yok icraate dönüşmeden. Ayrıca terör bu ülkede 30 senedir var. Hükümetle gelen birşeymiş gibi neden davranıyorsunuz. Siz bu hukumet doneminden önce Ankaradan ötesini bile bilmiyordunuz. Orada 30 senedir dalgalanıyor bayrak. Askerle zor kullanarak önlemeye çalışmanın en büyük zararını Türkiye gördü. Üvey evlat muamelesi yapıp devamlı baskı altında tutuldu insanlar. Terörün çıkmasınında en büyük nedeni budur. Oraya devamlı üvey evlat muamelesi yapıldı. Hukumetten önce siyasiler Ankaradan ilerisine gidemiyordu ne çabuk unuttunuz. Burda savaşarak birşey olmadığını anlamak için bir 30 sene veya bir 30 bin şehit dahamı lazım. Bir süreç deneniyor şu an . Pkk işi terör yapmak olay çıkarmak onların içindede barış istemeyen insanlar olabilir. Pkk eylem yapmış olay çıkarmış diye vazmı geçelim. Bu ölen arkadaşında neden öldüğüde ortaya çıktı. Bunları sokaklara kim itiyorsa bu ölümlerinde sorumlusu onlardır. Özgürlük bu değildir. Dünyanın hiç bir yerinde kimse buna müsama göstermez her yerdede karşılığı aynıdır. Siz hükümete karşı olduğunuz için hiçbirşeyi görmek istemiyorsunuz. Bir çevreci düşün çantasında molotof bilye sapan kafasında kask ağzında gaz maskesi. Bakmak ayrı görmek çok ayrı birşey. Seçim zamanı herkes ektiğini biçecek. Saygılar
      
   • toksin06 11 Eylül 2013 at 18:20
    Bu yorumuna yazdığım yorum sürekli filtreye takıldı, içinde küfür olmamasına rağmen, bir daha uzun uzun yazamıcam, yaz dersen ki mesaj atarım, ama ne fayda, sizler maalesef geniş bakamıyorsunuz, daracık bir bakış açısıyla körü körüne bağlanmışsınız!!
      
 • Sade Viktor 10 Eylül 2013 at 11:26
  Her destanın bir mola zamanı vardır şu kahraman polisler bir mola verse diyorum !
    
 • ferhat çakır 10 Eylül 2013 at 10:57
  "Kim miyim? Türkiye'nin bir genci, Yaşar mıyım? Şansım yüzde elli..." (mor ve ötesi'nin festus adlı şarkısından uyarlamadır.)
    
 • Mustafa Kuvel 10 Eylül 2013 at 10:50
  uleyn biriniz de çıkıp demiyor ki '' bu adamın çatıda ne işi var? '' polis müdahale etmemiş hatta sağa sola manevra yapıp aracın üzerine atılan eşyalardan kaçıyor ama buna rağmen hükümeti polisi suçluyorsunuz... rabbime yemin olsun beyin namına birşey koymamış size
    
  • Çapulcu Erhan Kurtuldu 10 Eylül 2013 at 11:05
   ŞÜKÜR Kİ SENİN İLE AYNI BEYİNİ KOYMAMIŞ AMA BİR ŞÜKÜRÜMÜZ DAHA VAR BİZİM BİZE KALP VERMİŞ SANA ONU VERMEMİŞ
     
  • Yalçın Çatar 10 Eylül 2013 at 11:31
   Dostum bunlar göremezler görmezler. Neden çünkü işlerine gelmez. Hükümet kötü olsunda bunların ekmeğine yağ sürülsün. Beyindir kalptir diye atıp tutuyorlar. Ölen başkomiser için birinin çıkıpta kalpten bahsettiğini görmedim. Seçim yaklaşıyor gene görüşeceğiz bu zihniyetle.
     
   • sunstorm 11 Eylül 2013 at 16:28
    seçimde sandık görevı aldıgını solemıssın zaten sana bı bok anlatılmaz cunku o partıden sana menfaat var yanı sen cıkarcısın.ben buraya bır yorum yapıyorsam herhangı bır partının uyesı deılım hür ırademle yapıyorum.ama sen menfaatcısın aramızdakı fark bu
      
 • toksin06 10 Eylül 2013 at 10:43
  Pkk yandaşları eylem yapar, apo posterleri açılır, polis kenarda izler, ama eline Türk bayrağı Atatürk posteri alana gazdı tomaydı tam teşkilat saldırılır, canlar gider..Bu ülkede artık herkes tarafını çok iyi belli etti, hesap günü elbet gelecektir!!! Az kaldı!!
    
 • Mustafa Kuvel 10 Eylül 2013 at 10:11
  ulan adam çatıya çıkmış polise koca güneş enerji sistemini atarken yere düşüp ölüyor ve polis günah keçisi oluyor... iyi olmuş bir terorist daha eksildi
    
 • cenk saysel 10 Eylül 2013 at 10:02
  oh olsun , teröristti ,çapulcuydu ,ermeni tohumuydu gibi yorum yapanlar eğilin kınalarınızı ben yakacağım
    
 • Çapulcu Erhan Kurtuldu 10 Eylül 2013 at 09:55
  doğarız ölümlerden ahmet atakan onurumuzdur
    
 • TC İrem Dağarslan 10 Eylül 2013 at 09:36
  Şimdi o polis ne yapacak.Serbest mi bırakılacak.Yoksa ağır bir ceza mı alacak.O katil polis her zamanki gibi serbest bırakılacak. Nereden mi biliyoruz.Gezi Parkı eylemlerinin Ankara ayağında öldürülen 26 yaşındaki işçi Ethem Sarısülük ün katili de polis ve o polis hala serbest. Kabrin nur,mekanın cennet olsun Ahmet abi.Bunların hesabı yarın öbür gün sorulacak,sen merak etme.
    
 • metin çakır 10 Eylül 2013 at 09:29
  iktidarı artık polis korur hale geldiyse ve bunun için insanlar öldürülüyorsa, bizim Suriye'den ve Esed'den ne farkımız kaldı?
    
 • Heberci 10 Eylül 2013 at 09:22
  Elbet bir bildiği var bu çocukların Kolay değil yoksa bu yaşta ölmek. #AhmetAtakan
    
 • Umut Karakulak 10 Eylül 2013 at 09:01
  Evet bu destanı hangisi yazdı acaba? Ve bu sefer ne ile ödüllendirilecek Halk için emniyet! aşkı ile görevinin başında olan bu insan!
    
 • Behzat Efe 10 Eylül 2013 at 08:56
  Pkk geri çekildi, Polis ileri açıldı. Tayyip analar ağlamasın demişiti, Sadece anaların ağladığı ölümlerin Faillerini değişitirdi. Başımız sağolsun, Katillerden hesap sormak boynumuzun borcu olsun..