3   2

Fenerbahçe’nin Vamos Bien adlı taraftar grubu Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için marş besteledi.

Marşın sözleri şöyle:

“Daha 19 yaşında düşlerinde özgür dünya

Öptüğü çubuklu forma yaşayacak anısına

Ali İsmail Korkmaz

Fenerbahçe yıkılmaz”

Eskişehir’de 2 Haziran gecesi Gezi Parkı protestoları sırasında, ara sokakta sivil kıyafetli 5-6 kişi tarafından dövülen Ali İsmail Korkmaz 38 gün komada kaldıktan ölmüştü. UEFA Şampiyonlar Ligi Salzburg maçında Fenerbahçe’nin penaltı golünü kaydeden Cristian Baroni ve arkadaşlarının golden sonra yaptıkları “T” işareti dikkat çekmişti. Maçta Gezi Parkı olaylarıyla ilgili tezahürat yapan Fenerbahçe taraftarı, Arsenal maçının 34′üncü dakikasında da “Her yer Taksim her yer direniş” sloganı atmıştı.  Digiturk gezi sloganları atıldığı maçlarda yayının sesini kısmaya devam ediyor.

Okur Yorumları:

  • 2 nediyor.com yorumu
nediyor.com farklı bakış açılarının ve düşüncelerin yayınlandığı özgür ve tarafsız bir paylaşım platformudur. Hakaret ve küfür içeren yorumlar silinmektedir. Sorularınız için moderator@nediyor.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
  • Yorum yapabilmek için sisteme giriş yapmalısınız Giriş
  • yamtar 27 Eylül 2013 at 02:32
    Körü körüne değil, Dün; - Kurtuluş savaşında, bütün futbolcuları cephede şehit olduğu için, - İşgal kuvvetlerinin takımlarını sahada, askerlerini cephede gömdükleri için, - Maç bahanesi ile Anadolu'ya silah taşıdıkları için, Ve günümüze kadar, sayısız nedenle; Bu gün; - Başkanı ile, camiası ile; dikta faşist tayyibin baskı, tehdit ve çamurlarına boyun eğmediği için, Evet; Fenerbahçeliyiz.......
      
  • cenk saysel 26 Eylül 2013 at 21:54
    iyiki fenerbahçeliyim