Melis için sosyal medyada kampanya

Melis için sosyal medyada kampanya

7 yaşındaki Melis Akbaş'ın atlattığı hastalığı 20 gün sonra yeniden nüksetmişti.
7 yaşındaki Melis Akbaş'ın atlattığı hastalığı 20 gün sonra yeniden nüksetmişti.
Gündem  

Melis Akbaş'ın hastalığını duyan pek çok ünlü sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla “Minik Melis İlik Arıyor" hashtag’iyle duyurular yaptı.
Melis Akbaş’ın hastalığını duyan pek çok ünlü sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla “Minik Melis İlik Arıyor” hashtag’iyle duyurular yaptı.

İzmir’de, lösemi hastası 7 yaşındaki Melis Akbaş’ın kurtulması için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Hastalığı yeniden nükseden ve uzun aramalar sonrası uygun kemik iliği Almanya’da bulunan Melis’in zamanla yarışı sürüyor.

Sevil ile Bahadır Akbaş’ın kızları Melis Akbaş’a, 4 buçuk yaşındayken lösemi teşhisi kondu. 2 buçuk yıl süren tedavinin ardından Akbaş’ın tedavisi sonlandı. Ancak 20 gün sonra tekrar kansere yakalandığı saptandı.

İzmir’deki Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde tedaviye alınan ve enfeksiyon riski bulunan minik Melis’e, bir an önce uygun kemik iliğinin nakledilmesi gerektiği belirlendi.

Kızının hastalığı nedeniyle görev yerini bile Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Ege Üniversitesi’ne aldıran baba Bahadır Akbaş, uygun kemik iliğini bulmak için seferber oldu.

Baba Akbaş ile ailesinin çabaları sürerken, küçük kızın dramını duyan çok sayıda kişi de, sosyal paylaşım siteleri aracığılıyla “Minik Melis İlik Arıyor” hashtag’iyle duyurular yaptı.

Kemik iliği naklinin yapılması için verilen sürenin bir haftası geride kalırken, umutla hastanede bekleyen aile, prosedürlerin yavaş işlemesinden şikayetçi olup işlemlerin hızlandırılmasını istiyor.


Okur yorumları