Adana’da taşlı saldırıda 1 çocuk öldü

Adana’da dün düzenlenen izinsiz gösteride, yoldan geçen bir belediye otobüsüne taşlı saldırı sonucu otobüs kontrolden çıkarak yol kenarındaki bir çocuğu ezdi. İbrahim Taşkıran isimli 6 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi. Sürücü ağır yaralandı. Adana’da bugün belediye otobüs şoförleri, izinsiz gösteri sırasında … Devamı

adana_otobus_saldiri

Gündem  

Taşlı saldırıya uğrayan belediye otobüsü kullanılmaz hale geldi.
Taşlı saldırıya uğrayan belediye otobüsü kullanılmaz hale geldi.

Adana’da dün düzenlenen izinsiz gösteride, yoldan geçen bir belediye otobüsüne taşlı saldırı sonucu otobüs kontrolden çıkarak yol kenarındaki bir çocuğu ezdi. İbrahim Taşkıran isimli 6 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi. Sürücü ağır yaralandı.

Adana’da bugün belediye otobüs şoförleri, izinsiz gösteri sırasında ağır yaralanan meslektaşları için 2,5 saat kontak kapatma eylemi yaptı.

Merkeze bağlı Yüreğir ilçesi Anadolu Mahallesi’ndeki Çukurova Caddesi’nde düzenlenen izinsiz gösteri sırasında yoldan geçen belediye otobüsüne taşlı saldırıda bulunuldu. Göstericilerin attığı taşlar otobüsün camlarını kırarken, başına taş isabet eden sürücü Ali Köse yaralandı.

Bu sırada kontrolden çıkan otobüs, duvara ve yol kenarındaki 6 yaşındaki İbrahim Taşkıran’a çarptı. Otobüs daha sonra park halindeki kamyonete çarparak durabildi.

Otobüsten yaralı olarak indirildikten sonra göstericiler tarafından darbedildiği iddia edilen sürücü Köse, ağır yaralı olarak polis ekipleri tarafından Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aynı hastaneye kaldırılan İbrahim Taşkıran ise müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sürücü  Köse’nin durumu ciddiyetini koruyor. (AA)


Okur yorumları