Numan Kurtulmuş: “Seks kaseti iftira”

Medyada speküle edilen ve Başbakan Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen seks kasetinin video paylaşım sitesi Youtube’da yayınlanmasının yankıları sürerken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a ait olduğu söylenen yeni bir kaset iddiası daha gündeme geldi. Akşam … Devamı

NumanKurtulmus2

Gündem  

 Numan Kurtulmuş, 22 Eylül 2012 günü düzenlenen törende AK Parti'ye katılmıştı.

Numan Kurtulmuş, 22 Eylül 2012 günü düzenlenen törende AK Parti’ye katılmıştı.

Medyada speküle edilen ve Başbakan Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen seks kasetinin video paylaşım sitesi Youtube’da yayınlanmasının yankıları sürerken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a ait olduğu söylenen yeni bir kaset iddiası daha gündeme geldi. Akşam saatlerinde internete sızdırılan ve montaj olduğu iddia edilen seks kaseti, Twitter’da kısa sürede hızla yayıldı.

Kurtulmuş, saat 23:00 sularında Twitter’da 475 bin takipçisiyle paylaştığı 5 mesajla şu açıklamayı yaptı:

Akşam saatlerinden bu yana sosyal medya üzerinden şahsıma yapılan iğrenç ve aşağılık bir isnadın ne kadar büyük bir iftira olduğu, görüntünün bir porno filmden alındığının ortaya çıkmasıyla anlaşılmıştır. ‘Bu kadarı da Gayretullah’a dokunur’ diyerek, süreci başından itibaren teenniyle izledim. Siyasetin böylesine çirkefleştirildiği bir ortamda, şahsıma yapılanın iğrenç bir iftira olduğuna inanan herkese teşekkür ediyorum. Ancak bu ağır suç, yapanların, yayanların ve ağzı sulanarak haber yapmaya çalışanların yanına kar kalmayacaktır. Herkese hayırlı geceler diliyorum.

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak da, bugünkü köşesinde, 40 kadar AK Partili milletvekilin seks kaseti olduğunu ve bu kasetlerle şantaj yapılarak hükümetin düşürülmeye çalışılacağını iddia etmişti.


Okur yorumları