“Başbakan’a ait yeni ses kaydı” iddiası

Başbakan Erdoğan’ın, MHP lideri Bahçeli’nin grup toplantısını canlı yayınlayan Habertürk TV yöneticilerine, duyduğu rahatsızlığı ilettiği iddia edilen yeni bir ses kaydı internette yayınlandı. Söz konusu kayıtlarda Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, Habertürk Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Saraç Habertürk TV Haber Koordinatörü Oğuz Usluer’in konuşmalarının … Devamı

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı gündem oldu.
Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı gündem oldu.
Gündem  

Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmeni Fatih Altaylı, dün akşam internete düşen ve kendisiyle ilgili olduğu iddia edilen ses kayıtları hakkında “Bu kayıtlar montaj” yorumunu yaptı.
Fatih Altaylı, internete düşen ve kendisiyle ilgili olduğu iddia edilen ses kayıtları hakkında “Bu kayıtlar montaj” yorumunu yapmıştı.

Başbakan Erdoğan’ın, MHP lideri Bahçeli’nin grup toplantısını canlı yayınlayan Habertürk TV yöneticilerine, duyduğu rahatsızlığı ilettiği iddia edilen yeni bir ses kaydı internette yayınlandı.

Söz konusu kayıtlarda Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, Habertürk Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Saraç Habertürk TV Haber Koordinatörü Oğuz Usluer’in konuşmalarının yer aldığı ileri sürülüyor. Başbakan Erdoğan’ın canlı yayından duyduğu rahatsızlığı Saraç’a iletmesinin ardından yayının kesildiği, ardından Fatih Saraç’ın Bilal Erdoğan’ı arayarak, Başbakan Erdoğan’ı üzdüğü için özür dilediği iddiaları yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Bahçeli’nin Gezi olayları sırasında yaptığı bir konuşmanın Habertürk TV’de altyazı olarak verilmesinden rahatsız olan Başbakan’ın, Saraç’ı Fas’tan arayarak yayının kaldırılması talimatı verdiği iddia edilen ses kayıtları yayınlanmıştı.

İki gün önce de, bir araştırma şirketinin Habertürk için yaptığı anketin, gazetenin gene yayın yönetmeni Fatih Altaylı’nın önerisi ve Başbakan’ın onayıyla manipüle edildiğini iddia eden ses kayıtları internete düşmüştü.


Okur yorumları