HDP adayı Pınar Aydınlar canlı yayında

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar CNN Türk ekranlarında yayınlanan 5N1K programında Cüneyt Özdemir’e konuk oldu. Aydınlar, Özdemir’in İstanbul’un gündemdeki kuraklık sorunu ile ilgili “belediye başkanı olsaydınız ne yapardınız?” sorusu karşısında önce sessiz kaldı. Kısa süren … Devamı

pinar_aydinlar_5n1k_ozdemir

Gündem  

Pınar Aydınlar seçim çalışmalarını HDP İstanbul Belediye Başkan Adayı olan Sırrı Süreyya Önderle birlilte yürütüyor.
Pınar Aydınlar seçim çalışmalarını HDP İstanbul Belediye Başkan Adayı olan Sırrı Süreyya Önder’le birlikte yürütüyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar CNN Türk ekranlarında yayınlanan 5N1K programında Cüneyt Özdemir’e konuk oldu.

Aydınlar, Özdemir’in İstanbul’un gündemdeki kuraklık sorunu ile ilgili “belediye başkanı olsaydınız ne yapardınız?” sorusu karşısında önce sessiz kaldı. Kısa süren sesssizliğin ardından HDP’nin siyasi politikasıyla ilgili konuşunca, Özdemir tarafından “somut şeyler söyleyin” uyarısına maruz kaldı.

Henüz 1 aydır siyasette olduğunun altını çizen Aydınlar, AK Partili belediyelerin İstanbul ile ilgili icraatlarını eleştirdi.

BDP ve HDP’nin uyguladığı eşbaşkanlık sisteminde bir erkek bir de kadın kontenjanı var. Sırrı Süreyya Önder eşbaşkanlık sistemine göre erkek kontenjanından ve as olarak yarışta yerini alıyor. Eğer Sırrı Süreyya Önder İstanbul’u alırsa koltuğunu Pınar Aydınlar’la paylaşacak.


Okur yorumları