7 ilde HDP yöneticilerine operasyon: 199 gözaltı

Türkiye genelinde HDP’nin il ve ilçe yöneticilerine yönelik terör örgütü PKK üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla düzenlenen operasyonlarda 199 kişi gözaltına alındı.


Gündem  

İstanbul, Ankara, Adana, Manisa, Hakkari, Gaziantep ve Mersin’de HDP’nin il ve ilçe yöneticilerine yönelik operasyonlarda 199 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, HDP’nin İstanbul İl Başkanlığı ile bazı adreslerde arama yaptı. Operasyonda, aralarında HDP İstanbul İl Başkanı Aysel Güzel’in de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Ankara’da ise HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici, Mamak İlçe Başkanı ile bazı il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Adana merkez ilçeleriyle Ceyhan ilçesinde değişik adreslere eş zamanlı düzenlenen operasyonda, aralarında HDP Adana İl Başkanı Hüseyin Beyaz, HDP merkez ilçe ve Ceyhan ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle mahalle temsilcilerinin bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Manisa’da HDP Manisa İl Başkanı A.E, HDP Salihli İlçe Başkanı A.M. ve A.D, A.O. ve M.B. gözaltına alınırken, Mersin’de de HDP il ve ilçe yöneticilerinin de aralarında olduğu 51 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep’te HDP ve DBP yöneticilerinin de aralarında olduğu 352 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken, 36 kişi gözaltına alındı.

Hakkari’de ise HDP il yöneticisi Evin Konur ve eski DBP İl Başkanı Zübeyde Bor gözaltına alındı.


Okur yorumları