Kuyuya düşen köpek yavrusu 11 gün sonra kurtarıldı

İstanbul Beykoz'da bir su kuyusuna düşen köpek yavrusu, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi FRC Robotik Takımı tarafından yapılan robot kollar yardımıyla 11 gün sonra kurtarıldı.

Everest’in yüksekliği yeniden ölçülecek

Hindistan hükümeti, Everest'in yüksekliğinin tekrar ölçüleceğini açıkladı.

Kırmızı deniz ejderi ilk kez görüntülendi

Amerikalı deniz araştımacıları ilk kez kırmızı deniz ejderini Avustralya'nın batı kıyısında doğal yaşam ortamında görüntüledi.

Tarihi yarımadada Koruma Kurulu devre dışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla, tarihi yarımadadaki 10 bin tescilli esere komşu olan yaklaşık 50 bin binada yapılacak güçlendirme, bakım ve onarım projeleri, onay için Koruma Kurulu'na gitmeyecek, kararı bundan böyle belediye verecek.

Sit alanlarına yeni düzenleme; kimi yerlere inşaat izni

Türkiye genelinde 2.5 milyon hektar sit alanını gözden geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kimi yerleri sit olmaktan çıkardı, kimi yerlerin de derecesini düşürdü. Böylece düşük yoğunluklu konut ve turizm tesisi inşaatına yol açıldı.

Antarktika’nın kaderini değiştirecek anlaşma

Güney kutbunu içeren Antarktika kıtasına yakın Ross Denizi'nde dünyanın en büyük koruma alanının yaratılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Cerattepe’de madencilik faaliyetlerine durdurma kararı

Başbakan Davutoğlu'nun Artvin heyetiyle Çankaya Köşkü'nde yaptığı görüşmede, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar maden şirketinin faaliyetlerinin durdurulması yönünde karar alındı. Davutoğlu, 'Herkes hukuk devletinin gereği olarak mahkeme kararına saygı duyacak' dedi.

Artvin’de madene direnenlere müdahale

Altın çıkarılması planlanan Cerattepe bölgesine giden yolu kapatan Artvin halkı, maden şirketi yetkilileri ve iş makinelerinin bölgeye geçişine engel oluyor. Öğle saatlerinde polis kalabalığı dağıtmak için biber gazlı müdahalede bulundu. Bekleyiş sürüyor.

“Akkuyu askıya alındı” iddiası

Reuters'a konuşan Türk yetkililer, Rusya'nın Mersin Akkuyu'da inşaatı devam eden nükleer santral projesini askıya aldığını belirtirken, Rusya tarafı ise konuya ilişkin açıklama yapmayı reddetti.

Sır olan Akkuyu Nükleer raporu ortaya çıktı

Hükümetin "devletin güvenliğini" gerekçe gösterip mahkemeden gizlediği, Akkuyu Nükleer Santrali'ne ilişkin Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın (UAEA) hazırladığı raporu "İşte sır rapor" manşetiyle Hürriyet gazetesi yayınladı. Şubat...
- Reklam -

En güncel içerikler

Erdoğan’dan başkanlık karşıtlarına: “Yalancı gafiller”

Başkanlık sistemini öngören anayasa değişikliği referandumu için meydanlara inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hayır"cıları yalan söylemekle suçladı, "gafil" sözleriyle niteledi. Gaziantep'te 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda...

Deniz Seki’nin nişanlısı Faruk Salman ilk kez konuştu

Cezaevinde halen tutuklu bulunan şarkıcı Deniz Seki ile nişanlı olan Faruk Salman, Seki'nin cezaevinden çıkmasının ardından evleneceklerini açıkladı. Hürriyet Kelebek'ten Cengiz Semercioğlu'na konuşan Salman, Seki...

İmam camide Erdoğan’ın mitingine çağrı yapınca ortalık karıştı

Gaziantep'te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı başkanlık mitingi için camide cemaate çağrı yapan imam protesto edildi. Amatör görüntülere yansıyan gerilimin adresi Gaziantep'teki Cahit Nakıpoğlu...