Nabız gibi atabilen üç boyutlu yapay kalp dokusu üretildi

Bilim adamları nabız gibi eş zamanlı olarak titreşebilen üç boyutlu yapay kalp dokusu üretti.

3 kişiden yapılacak bebeklere izin

İngiltere'de doğumla ilgili yönetmelikleri belirleyen komisyon, 'iki anne ve bir babadan olacak' tüp bebeklere onay verdi. Amaç, bebeklerin ölümcül genetik hastalıklarla doğmalarını önlemek.

Orta yaşlarında mutlu olanlar daha uzun yaşıyor

İngiltere'de 9 bin kişiyle görüşülerek yapılan araştırmada, hayattan zevk alanların ölüm riskinde düşüş gözlendi.

Uzmanlar uyarıyor: “Sakın kar yemeyin”

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadıoğlu, 'Kar, yere düşmeden kirleniyor. 'Köyde yaşıyorum, havamız temiz' demeyin. Sakın kar yemeyin' dedi.

Yumurtalığı 9 yaşındayken dondurulan kadın anne oldu

İngiltere'nin başkenti Londra'da genç bir kadın, 9 yaşındayken yumurtalığına ait dokuların dondurulması sayesinde anne oldu.

Karatay’dan “Her gün 30-40 zeytin tüketin” tavsiyesi

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay, 'Her gün 30-40 zeytin yiyin ve bol bol zeytinyağı kullanın. Bunu yaparsanız hastanenin yolunu unutursunuz' dedi.

Canan Karatay’dan “kaya tuzu” önerisi

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay, kaya tuzunun çok önemli bir mineral olduğunu belirterek, 'Kaya tuzunu kontrolü olarak tüketebildiğiniz kadar tüketebilirsiniz' dedi.
- Reklam -

En güncel içerikler

Erdoğan’dan başkanlık karşıtlarına: “Yalancı gafiller”

Başkanlık sistemini öngören anayasa değişikliği referandumu için meydanlara inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hayır"cıları yalan söylemekle suçladı, "gafil" sözleriyle niteledi. Gaziantep'te 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda...

Deniz Seki’nin nişanlısı Faruk Salman ilk kez konuştu

Cezaevinde halen tutuklu bulunan şarkıcı Deniz Seki ile nişanlı olan Faruk Salman, Seki'nin cezaevinden çıkmasının ardından evleneceklerini açıkladı. Hürriyet Kelebek'ten Cengiz Semercioğlu'na konuşan Salman, Seki...

İmam camide Erdoğan’ın mitingine çağrı yapınca ortalık karıştı

Gaziantep'te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı başkanlık mitingi için camide cemaate çağrı yapan imam protesto edildi. Amatör görüntülere yansıyan gerilimin adresi Gaziantep'teki Cahit Nakıpoğlu...