Hayatın Sesi ve imcTV’ye mühür vuruldu

OHAL kararnamesi ile Türksat’tan çıkarılmalarının ardından internet üzerinden yayın yapan Hayatın Sesi ve imcTV’ye baskın yapan polis ekipleri, iki kanalın yayınını durdurdu, reji odasını mühürledi.


Gündem  

OHAL kararnamesi kapsamında Türksat’tan çıkarılan televizyon kanallarının internet üzerinden sürdürdükleri yayınlara da son veriliyor.

Bugün de Hayatın Sesi ve imc TV’nin yayınları durduruldu.

Önce Hayatın Sesi televizyonu binasına giden polis ekipleri, reji odasına giderek kanalın yayınını durdurdu, odayı mühürledi.

Ardından imcTV’ye giden ekipler, canlı yayın esnasında stüdyoya ve reji odasına girerek, yayını durdurdu.

OHAL kapsamında çıkarılan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye (KHK) dayanarak, milli güvenliği tehdit eden yapı, oluşum ve gruplar ile terör örgütlerine aidiyeti bulundukları gerekçesiyle, 28 Eylül tarihinde aralarında imcTV ve Hayatın Sesi’nin de bulunduğu 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verilmişti. Bu kanallardan uydu ortamında yayında bulunanların yayınları TÜRKSAT tarafından sonlandırılmıştı. Daha sonra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) kararıyla kanalların internet sitelerine de erişim engellenmişti.


Okur yorumları