Altın Küre’ye Streep’in Trump eleştirisi damga vurdu

0
296

Oscar’ın habercisi olarak kabul edilen Golden Globe (Altın Küre) ödülleri düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini bulurken, geceye Oscar ödüllü kadın sinema oyuncusu Meryl Streep’in ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ı eleştiren konuşması damga vurdu.

Törende Altın Küre Cecil B. DeMille adlı yaşam boyu onur ödülüne layık görülen Streep, konuşmasında, isim vermeden Trump’ı kampanyasındaki tutumundan dolayı eleştirdi.

Sesinin kısıklığından dolayı özür dileyen Streep konuşmasına, “ABD toplumunda şu anda en çok aşağılanan üç şey; Hollywood, yabancılar ve basın” sözleriyle başladı.

“Bir oyuncunun işi, bizden farklı olan insanların hayatlarına girmek ve onun hislerini size hissettirmektir” diyen Streep, “Bu yıl çok çok çok güçlü performanslar vardı; nefes kesen işlerdi. Beni şaşırtan bir performans oldu. Kancalarını kalbime batırdı. İyi olduğu için değil, çok etkileyici ve işini yaptığı içindi. Hedef kitleyi güldürüp dişlerini gösterdi. Ülkemizdeki en saygın koltuğa oturması istenen kişinin, özürlü bir muhabiri taklit etiği andı bu. Ayrıcalık, güç ve mücadele kapasitesi açısından üstün biri. Bunu gördüğümde kalbim kırıldı ve aklımdan çıkaramadım, çünkü bu bir film değildi, gerçek hayattı” şeklinde konuştu.

Donald Trump, başkanlık seçimleri kampanyası esnasında yaptığı bir mitingde engelli New York Times muhabiri Serge Kovaleski’nin taklidini yapmış, bu hareketinden dolayı eleştirilmişti. (AA-NTV)

Sizin bu konu ne diyorsunuz?