Asena Atalay’dan Caner Erkin’e bir dava daha

0

Daha önce iki kere icra takibi başlatan ve son olarak Caner Erkin’in tüm mal varlığına tedbir konulması istemiyle malların paylaşımı için dava açan Asena Atalay’ın yeni bir talepte bulunduğu ortaya çıktı.

Atalay, geçtiğimiz ay, önce yoksulluk nafakasını ödemediği iddiasıyla icra takibi başlatmıştı. Ardından Erkin hakkında oğullarının bir yıllık gideri karşılığında 451 bin liralık ikinci bir icra takibi başlatmıştı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Beşiktaşlı futbolcu, hem oğullarının velayetini almak için dava açacağını söylemiş, hem de eski eşini ihanetle suçlamıştı.

NTV’nin haberine göre, Atalay, bu kez velayeti üstünde olan oğlu için aylığı 50 bin liradan yıllık 600 bin TL tedbir nafakası bağlanması için İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurdu.

Oğlu ile oturduğu evin kirasının 15 bin lira, aidat giderinin 3 bin 800 lira olduğunu ve dairenin sözleşmesinin Caner Erkin’in üzerine olduğunu belirten Atalay, Erkin’in geçen yılın aidat bedelini ve bu senenin kira ödemelerini yapmadığını iddia etti.

Atalay oğlunun barınma giderleri, sağlık giderleri, özel okul, spor ve müzik eğitimi, gıda masrafı, ulaşım giderleri, bakıcı parası, özel yabancı dil eğitmen, dershane, yurt dışı okul, özel eğitmen, tatil masrafları için aylık 50 bin TL iştirak nafakası istedi.

Özel anaokulunda eğitim gören oğlunun yıllık eğitim masrafının yemek ve servis dahil 35 bin TL olduğunu belirten Atalay, seneye ilkokula başlayacağı için bu bedelin 2 katına çıkacağını belirtti.