B.Dortmund kafilesi yakınındaki patlamalar futbol dünyasını şoke etti

0
16

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde dün akşam oynanacak Borussia Dortmund-Monaco çeyrek final ilk maçı öncesi, Alman takımını taşıyan otobüsün yakınında üç patlama meydana geldi. Borussia Dortmund’un İspanyol oyuncusu Marc Barta kolundan yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Patlamalar, yerel saat ile 19:00’da Signal Iduna Park Stadyumu’na (daha iyi bilinen eski adıyla Westfalenstadion) yaklaşık 12 kilometre mesafede meydana geldi.

Fransız haber ajansı AFP’ye göre Borussia Dortmund CEO’su Hans-Joachim Watzke, “Takım otobüsüne patlayıcılar ile saldırıldı” dedi. Polis sözcüsü Gunnar Wortmann da, üç patlayıcının infilak ettirildiğini söyledi.

Alman ajansı DPA ise güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde “ortada organize bir terör saldırısına dair bir işaret olmadığını” belirtti.

Saldırının ardından Alman polisi bir basın toplantısı düzenledi.

Saldırının Borussia Dortmund’u hedef aldığını belirten yetkililer, saldırının neden gerçekleştirildiğinin bilinmediğini açıkladı.

Yabancı plakalı bir aracı aradıklarını söyleyen Alman polisi, bugüne ertelenen maç için güvenlik önlemlerinin artırılacağını duyurdu.

Saldırıyla ilgili Twitter’dan bir paylaşım yapan yerel polis birimi ise olay yeri yakınlarında saldırıyı üstlenen bir mektup bulunduğunu fakat mektubun orijinalliği konusunda şüpheler olduğunu duyurdu.

Toplantıda yer alan bir Borussia Dortmund temsilcisi ise saldırıda yaralanan futbolcuları Marc Bartra’nın el bileği ve kolundan ameliyat olacağını söyledi. (BBC)

İLGİLİ TWEET'LER