Bahçeli’den akillere “PKK simyacısı” benzetmesi

78
Bahçeli, salı günleri hükümete yönelik ağır eleştirilerini bu hafta da sürdürdü.
Merit Hotels
Merit Hotels
Merit Hotels
Merit Hotels

devlet_bahceli_mhp_MHP Genel Başkanı Bahçeli, akil insanlar heyeti için ”PKK simyacısı” benzetmesi yaptı. Devlet Bahçeli, ”Kendini akil zanneden söz konusu 63 isim, Başbakan Erdoğan’ın çözüm süreci isimli çözülme ve çöküş projesini anlatmaya memur edilmişlerdir” dedi.

Bahçeli, çözüm sürecinde “Akil İnsanlar Heyeti”nin oluşturulması ve Başbakan ile bir araya gelmesine sert tepki gösterdi. Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Hükümeti’nin, Türk milletine yanlışın, kötünün ve ayrılığın kabullendirilmesi amacıyla her yolu, yöntemi kurnazca, pişkince ve sinsice harekete geçirdiğini savundu. Bahçeli”Kendilerini akil ya da akıllı sanıp da Türk milletini aptal yerine koymaya ve topyekun 76 milyonu küçümsemeye ve hafife almaya hiç kimsenin haddi yoktur” dedi. MHP lideri, bölücülüğün çirkin oyunları ve hükümetin çirkef komplolarının Türk milleti tarafında bozulacağını kaydetti.

Diğer taraftan, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te bir basın toplantısı yaparak “Başbakan Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı yanına çağırarak Devlet Bahçeli’ye operasyon yapma talimatı verdi mi vermedi mi?” diye sorarak “AKP ve PKK çevrelerinin MHP üzerinde yeni tezgahlar planladığına ilişkin duyumlar alıyoruz” dedi.

Bursa mitingi ardından Devlet Bahçeli için ünlüler ne demişti? Okumak için tıklayın.

Günün diğer haber ve yorumlarını okumak için tıklayın.