“Çalışanları Arda’yı ‘Evet’ten caydırmaya çalışıyor”

0

16 Nisan’da yapılacak başkanlık referandumuna destek veren İspanyol Barcelona’da forma giyen milli futbolcu Arda Turan, verdiği karardan hiç pişman olmadığını kaydetti.

Sözcü gazetesinde Özlem Gürses’e konuşan Arda, “Evet” kararına ilişkin, “Ben başından beri Erdoğan’ı destekliyorum, yaptıklarına inanıyorum” dedi.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in sosyal medya üzerinden başlattığı “Referandumda ‘Evet’ diyorum” kampanyasına katılan futbolcu Arda Turan, hakkında yapılan eleştirilere de Atatürkçülüğü hariç kızmadığını söyledi.

Kişisel çıkar sağladığı ile ilgili iddialara ise “Hayatım boyunca kazandığım her kuruşu kendim hakederek kazandım” sözleriyle yanıt veren Arda Turan, “Ne söz edildiği gibi bir imar ayrıcalığım var, ne de bir Federasyon beklentim…” ifadelerini kullandı.

Bu arada Özlem Gürses, Arda Turan’ın Barcelona’da 6 kişilik bir ekibi olduğunu ve tamamının referandumda oyunun “Hayır” olduğunu kaydederek, “Hepsi Arda’yı caydırmaya çalışıyor, sabahtan akşama evde Barış Manço’nun ‘Hayır’ şarkısını çalıyorlar” notunu düştü.

Gürses, Arda’nın “Meltem Cumbul’la konuştum telefonda, acaba bir ‘Hayır’cı ile bir ‘Evet’çi yeni bir ortak video mu çeksek?” dediğini de aktardı.