Cumhuriyet’e operasyon yapan savcı “FETÖ sanığı” çıktı

0

Cumhuriyet gazetesine FETÖ operasyonu yapan savcının, FETÖ üyeliğinden yargılandığı ortaya çıktı.

Konuyu OdaTV’den Barış Pehlivan bugün köşesinden duyurdu.

İddiaların odağındaki isim İstanbul Cumhuriyet Savcısı Murat İnam. Savcı İnam, Cumhuriyet gazetesine yönelik yürütülen soruşturmanın başında ve gazeteye yönelttiği suçlama; “FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek.”

Pehlivan, Savcı Murat İnam’ın, FETÖ’nün Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik davanın sanıklarından biri olduğu yazdı.

Barış Pehlivan’ın yazısında, olaya ilişkin şunları kaydetti:

“Davanın Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner tarafından hazırlanan iddianamesi 3 bin 153 sayfa. Tamamı savcı ve hakimlerden oluşan 54 kişi sanık. Yani, sanık olan tüm savcı ve hakimlerin bir kez ağırlaştırılmış müebbet, ayrıca bir kez müebbet ve ek olarak 67 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde görülen bu davanın ilk duruşması 4 Ekim’de gerçekleşti ve 22 Kasım’a ertelendi.

Gelelim can alıcı noktaya…

İşte bu davanın 28 numaralı sanığı, Savcı Murat İnam. Yani, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik soruşturmayı yürüten savcı. Ve evet, Cumhuriyet yöneticilerini ve yazarlarını “FETÖ adına suç işlemekten” gözaltına aldıran savcı, FETÖ’ye üye olmaktan hala yargılanıyor.”