Erdoğan’dan Diriliş Ertuğrul’a destek

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisine destek verdi.

Altın Kelebek’te yılın dizisi seçilen Diriliş Ertuğrul ekibi, ödül almak için çıktığı sahneden, konuşma yapamadan kulise gönderilmişti. Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, bu nedenle ödülü iade ettiğini duyurmuştu.

Beştepe’de düzenlenen TRT World Tanıtım Gecesi’nde konuşan Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisini milletin bağrına bastığını belirterek, şunları söyledi:

“Az önce Diriliş’in yönetici ve kadrosuna onu söyledim. Onların o şekilde yorum yapmalarına, değerlendirmelerine hiç kafanızı takmayın, yola devam edin. Bu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar. Onların orada verilecek şekli bir ödülü önemli değil, asıl önemli olan şu milletin gönlünü siz kazandınız, işte asıl mükafat, asıl ödül bu.”

“Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş meğer’ diyoruz ya, mesele bu” diyen Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi ekibini alkışlayarak, “Benim torunlarım bile bırakamıyorlar, tamamını izlemek yetmiyor, bir de özetini izliyorlar. Bu denli artık gönülleri fethetmiş bir dizi bu, sıradan değil. Ama onlar, beyefendi izleyememiş, fırsat bulursa izleyecekmiş” dedi.