Galatasaray Riekerink’le yollarını ayırdı

0
Riekerink, 18 Şubat'ta TT Arena'da Lazio ile oynanan UEFA Avrupa Ligi maçını izlerken.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, teknik direktör Jan Olde Riekerink’in görevine son verdiklerini açıkladı.

Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Dursun Özbek, “Toplantıda enine boyuna tartıştık. Galatasaray’ın başarısı ve menfaatleri doğrultusunda teknik direktör Riekerink’le yollarımızı ayırdık. Bunu da kedisine tebliğ ettik” dedi.

Riekerink’le ilgili ayrıntılı açıklamayı yarın yapacaklarını aktaran Özbek, Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor’un isminin gündemde olmasıyla ilgili de şunları söyledi:

“Teknik direktör konusuyla ilgili çalışmalarımız yarın sabah başlayacak. Şu anda çalışmayan veya sözleşmesi müsait olan kişilerle görüşülmesi talimatını verdim. En kısa sürede yeni teknik direktörümüzü bulmaya çalışacağız. Galatasaray’ın beklemeye tahammülü yok. Bütün çabamız Çaykur Rizespor maçına yetiştirmek üzerine.”

19 Şubat 2016 tarihinde Galatasaray’da altyapı sorumlusu olarak görevlendirilen Hollandalı teknik direktör Riekerink, 16 Mart 2016 tarihinde geçici olarak teknik direktör olarak göreve getirilmişti. Bu süreçte Fenerbahçe’ye karşı Türkiye Kupası’nı ve Beşiktaş’ı yenerek de Süper Kupa’yı kazanan Jan Olde Riekerink ile 30 Haziran 2016 tarihinde kalıcı sözleşme imzalanmıştı.