ABD’den sonra İngiltere’den de Türkiye’ye gelen kabin yasağına tepkiler

ABD'nin ardından İngiltere de, Türkiye dahil 6 ülkeden uçuşlarda kabin içinde elektronik cihazları yasakladı.

Trump’tan ABD’ye uçuşlarda “kabinde bilgisayar ve tablete yasak, İstanbul da listede” iddiası gündemde

ABD'nin Ortadoğu ve Afrika'da 10'dan fazla ülkeden Amerika'ya yapılan uçuşlarda yolcu kabinlerine elektronik cihazların alınmasını yasaklayacağı iddia edildi. AP, İstanbul'un da yasağa dahil olduğunu ileri sürdü.

ABD’li milyarder Rockefeller’in ölümü hakkında ünlü isimlerin attığı 10 manidar tweet

Amerikalı milyarder iş adamı ve bankacı David Rockefeller, 101 yaşında kalp yetmezliğinden öldü.

Afrin’de Rus üssü muamması

PKK'nın Suriye kolu YPG, Rusya'nın Afrin'de üs kuracağını ve kendilerine askeri eğitim vereceğini duyurdu. Rus Savunma Bakanlığı, YPG ile anlaşmayı doğruladı ancak Afrin'de üs değil Suriye'deki Ateşkesi İzleme Merkezi'nin bir şubesinin açılacağını savundu.

Bakan sayısını 110’a çıkaran Gana lideri dünyanın gündeminde

Gana’da 110 kişilik kabine kurarak eleştirilerin hedefi haline gelen Devlet Başkanı Akufo-Addo, 'Bakanlar çalışmaya geliyor. Bu, onlar için bir tatil olmayacak' diyerek kendini savundu.

Türk insanını mutsuz eden “Mutluluk Raporu”

2017 Dünya Mutluluk Raporu'na göre Norveçliler dünyanın en mutlu insanları. 155 ülkenin yer aldığı raporda Türkiye ise 78'nci sıradan 69'unculuğa yükseldi.

Almanya PKK mitingine ev sahipliği yaptı, Ankara kınadı

Almanya'nın Frankfurt kentinde terör örgütü PKK yandaşları, Alman hükümetinin yasaklamasına rağmen Öcalan’ın fotoğraflarının yer aldığı flama ve posterlerle yürüyüş yaptı. Ankara, 'Yapılanlar açıkça teröre destek olmaktır' açıklaması yaptı.

ABD’nin K.Kore’ye yönelik savaş tehdidi hakkında Twitter’da yapılan kafa açıcı yorumlar

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Kuzey Kore'ye karşı 'stratejik sabrın' tükendiğini, askeri olanlar da dahil 'bütün seçeneklerin masada' olduğunu söyledi.

Bir nehri “canlı varlık” olarak tanıyan Yeni Zelanda imrendirdi

Yeni Zelanda Parlamentosu Whanganui Nehri'ni 'canlı varlık' olarak tanıdı ve nehre hukuki statü verdi.

Tarihimizde ilk kez Hollanda seçimlerine pürdikkat kesildik

Hollanda genel seçimlerini, ilk sandık çıkışı anketlerine göre, bakanlara yönelik uygulama nedeniyle Türkiye'nin hedefinde olan Başbakan Rutte'nin partisi kazandı.
- Reklam -

Güncel galeriler

Popüler içerikler

Nusret yeni şovuyla ilgi odağı oldu, görüntüleri 4 milyon kez izlendi

'saltbea' adı altındaki tuz dökme hareketi ile dünyada büyük üne kavuşan işletme sahibi Nusret Gökçe, yeni bir şovla takipçilerinin karşısına çıktı.

AK Partili vekil, Kılıçdaroğlu’na “araba yapamadık” diye isyan etti

AK Parti Milletvekili Çamlı, katıldığı bir programda, 'Biz daha bir araba yapamadık Kılıçdaroğlu. Daha bir araba yapamadık. Utanmıyor muyuz?' diye isyan etti.

Gelin adayı kendisine benzetilen İrem Derici dalgasını geçti

Zuhal Topal'la evlenme programına aday olarak katılan bir gelin adayı, şarkıcı İrem Derici'ye olan benzerliği ile şaşırttı. Derici, benzetme karşısında dalgasını geçti.

Sneijder’in ülkesinde yöneltilen Türkiye ve Erdoğan sorularına verdiği yanıtlar gündemde

Galatasaray'ın Hollandalı oyuncusu Sneijder, ülkesinde bir gazetecinin iki ülke arasındaki diplomatik krize ilişkin sorularıyla ilgili, Türkiye lehine açıklamalarda bulundu.

Spor dünyasından tuhaf gelebilecek 23 kare

Spor müsabakaları kimi zaman tekrarı güç anlara ve tuhaf olaylara sahne olabiliyor... İşte sizin için derlediğimiz 23 kare...