İlkokul öğretmeni öğrencilerinin eline idam ipi verdi

  0

  [tabs type=”tabs”]
  [tab title=”Haber” active=”true”]

  İstanbul’da TOKİ Başakşehir Osmangazi İlköğretim Okulu’nda görevli Aydın Erekmen isimli öğretmen, sosyal medya hesabından tepkiye yol açan paylaşımlar yaptı.

  İstanbul Beşiktaş’taki çifte terör saldırılarının ardından öğrencilerinin eline idam ipi veren öğretmen, sınıfta çektiği fotoğrafı “Ya devlet başa, ya kuzgun leşe… Başkaaaan…! Adalet istiyoruz” notuyla kişisel Facebook hesabından paylaştı. Erekmen, fotoğrafın sosyal medyada yayılmasının ardından paylaşımını sildi.

  Öğretmen, önceki aylarda da benzer paylaşımlarda bulunmuş. 11 Kasım 2016 tarihli bir paylaşımda, yine öğrencileri ile toplu asker selamı veriyor.

  Erekmen’in arabasının içinden çektiği bir fotoğrafta da dikiz aynasına idam ipi astığı görülüyor. (t24)

  [/tab]
  [tab title=”Okul yönetiminden ‘izci düğümü’ savunması”]

  Konuya ilişkin BirGün’den Rabia Yılmaz’a konuşan TOKİ Osmangazi İlkokulu Müdür Yardımcısı, “Konudan haberdar olduk. Araştırıyoruz. Öğretmenle görüştük. Öğretmenimizin bir izcilik faaliyeti var. İzci düğümleri ile ilgili bir çalışma yaptığını söyledi. Biz de o şekilde yorumladık” dedi.

  Fotoğrafın idamı teşvik edici bir ifadeyle paylaştığını hatırlattığımız yetkili, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Açıkcası ben paylaşımı görmedim. Araştırıyoruz. Henüz müdür beyin de yeni haberi oldu. Soruşturmaya başladık. Bir netice elde edeceğiz. Ama biz izcilik çalışması olarak yorumladık.”

  [/tab]
  [/tabs]