Karşıyaka’yı sponsorlukla tehdit eden “Evet”çi patron nedeniyle sosyal medyada Pınar boykotu

0
Selim Yaşar
15

İzmir’de en yüksek “Hayır” oyunun Karşıyaka ilçesinde çıkması üzerine Karşıyaka basketbol takımının sponsorluğundan çekilebileceklerini duyuran Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar nedeniyle, şirket boykot çağrılarının hedefine oturdu.

Diken’in derlediğine göre, Selim Yaşar, dün Facebook hesabından Karşıyaka taraftarlarıyla girdiği tartışmada bir takipçisinin, “Siz Karşıyaka’yı düşünmeyin, Yaşar Holding’i düşünün” mesajına, “En yüksek ‘Hayır’ Karşıyaka’dan. YH (Yaşar Holding) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek gerekli” diye yanıt verdi.

Sözlerin geniş yankı uyandırmasının ardından, sosyal medyada şirket ürünlerinin boykot edilmesi çağrıları yükseldi.

Şirket, Selim Yaşar’ın sözlerinin aileyi ve şirketi bağlamadığını açıklamak zorunda kaldı, buna karşın tepkiler sosyal medyada başta Pınar olmak üzere tüm şirket ürünlerine boykot başlatıldı.

Facebook hesabından bugün bir paylaşımda bulunan Yaşar, şunları yazdı:

“Karşıyakalı spor camiasından özür dilerim, ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin kararına saygılıyım.”

Ancak bu mesaja yönelik yorumlardan Yaşar’ın özrünün kabul görmediği anlaşılıyor. Birçok Facebook kullanıcısı Yaşar’ın özrünü samimi bulmadı, boykot üzerine ağız değiştirdiği yönünde yorum yaptı. Genel görüş “boykota devam.”

Özellikle şirketin en fazla bilinen markası Pınar boykotun hedefinde. Twitter’da “#PınarÜrünleriBoykot” etiketi dünden beri en çok konuşulanlar (TT) listesinde yer alıyor.

Yaşar Holding; DYO Boya, Çamlı, Viking Kağıt ve Çeşme Altın Yunus otelinin de sahibi.

İLGİLİ TWEET'LER