Kilis’e 4 roket mermisi atıldı: 8 yaralı

0

Suriye’den Kilis’e yönelik roket saldırıları sürüyor. Bugün de 4 roket mermisi atıldı, 8 kişinin yaralandığı saldırılarda şans eseri ölen olmadı.

İlk iki roket sabah saatlerinde 10’ar dakika arayla, önce Cumhuriyet Caddesi’ne yakın bir otoparka, ardından Beşevler Mahallesi’ndeki bir evin bahçesine isabet etti. İlk saldırıda Hamide Altıayak (46) ve Hülya Ten (28), ikinci saldırıda ise hamile olduğu öğrenilen Nerdane (35) ile Feride Sarıbaş yaralandı.

Suriye’den öğle saatlerinde ateşlenen iki roket mermisinden ilki Kartalbey Mahallesi’nde bir binaya isabet ettikten sonra yola düştü. Patlama nedeniyle bazı binalar ve araçlarda hasar oluştu. Bu olaydan yaklaşık 5 dakika sonra yine aynı bölgeden ateşlenen roket mermisi, Öncüpınar Mahallesi’ndeki boş araziye isabet etti. Olayda yaralananlar, 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kilis Valiliği’nden, yapılan açıklamada, 07.10 ile 11.10 saatleri arasında Suriye’den atıldığı tespit edilen 4 roketin şehrin muhtelif bölgelerine düştüğü, olayda 3’ü Suriye vatandaşı 8 kişinin yaralandığı bildirildi.