“Kürk Mantolu Madonna”yı TV8’de şarkıcı Madonna sandılar

0

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden olan Sabahattin Ali’nin (1907 – 1948) kült romanı Kürk Mantolu Madonna film uyarlamasıyla gündemde.

Konu bugün Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8’de yayınlanan “Aramızda Kalmasın” isimli magazin programında işlenirken, 1943 yılında yayımlanan Kürk Mantolu Madonna’daki baş karakterin 1958 doğumlu ABD’li şarkıcı Madonna olduğu konuşuldu.

Program sunucularında Funda Özkalyoncuoğlu, “Kitaplar filme uyarlanınca, o işi ben sevmiyorum. Dünyada da örnekleri var. Zorlamanın ne anlamı var diye düşünüyorum. Yine de Madonna’nın hayatı enteresan olabilir; aşkları, ilişkileri falan” yorumunda bulundu.

Kitabın 1943’te yazıldığına yönelik uyarılara rağmen “O zaman Madonna var mıydı?” diye soran ve uyarlamada şarkıcı Madonna’nın konu edileceğini savunan Kalyoncuoğlu, “Kitabı okudum ama sana anlatabileceğim, altını çizebileceğim bir nokta yok. Sabahattin Ali çok önemli bir yazar. Herkesin onun kitaplarını okuması lazım ama nasıl olacak bilmiyorum, senaryoyu gözümde canlandıramadım” ifadelerini kullandı.

Sinema uyarlamasında, romanın asıl baş karakteri Maria Puder’i oyuncu Beren Saat’in canlandırması bekleniyor.