Kurtulmuş: “Terör saldırısında oklar PKK’yı gösteriyor”

0
131

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısının failinin PKK olma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, “Araçtan yola çıkarak hareket ettiğimiz zaman oklar PKK’yı gösteriyor. Netleştiği taktirde bunlar zaten kamuoyuyla paylaşılacaktır. Nihayetinde belli ki çalışılmış bir senaryo, belli ki üzerinde planlanmış bir senaryo ama bu netleştiği zaman resmi olarak da açıklaması yapılacak” ifadelerini kullandı.

Hedefin doğrudan polis teşkilatı olduğunu belirten Kurtulmuş, şunları aktardı:

“Planları detaylı bir şekilde çalışılmış bir saldırı olduğu anlaşılıyor. Beşiktaş taraftarı stattan çıktıktan sonra, en son Bursaspor taraftarı da çıkartılıyor… Son derece rutin, güvenliği sağlayan çevik kuvvet mensubu polislerimizin toplanma yerleri hedef alınıyor. Yani doğrudan doğruya hedef polisin kendisidir.”

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, en az 300-400 kiloluk bir patlayıcı kullanıldığının belirtildiğini aktararak, “Arabanın patladığı yerde çukur açılmış ve araba yok ortada. Yani o kadar paramparça olmuş. Büyük bir çukur açılmış” ifadelerine yer verdi.

Sizin bu konu ne diyorsunuz?