Madonna savunması: “Hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim?”

0

Madonna karışıklığı nedeniyle tartışmaların odağına yerleşen magazin yorumcusu Funda Özkalyoncuoğlu, hurriyet.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

Özkalyoncuoğlu, bu yanlışlığın çok büyütüldüğünü belirterek şunları söyledi:

“Ben konuyu yanlış yerden anlamışım. Ben “Kürk Mantolu Madonna” kitabını okuyalı belki 40 yıl olmuştur. Çok hatırlamıyorum. Bu cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım. Beni kimse savunmadı. Benim 39 yaşında ölen anneme bile küfür ediyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Ben ne yapmışım, hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim. Ben tarihçi, edebiyatçı değilim. Bir magazin programında yorum yapıyorum. Benim cahilliğim bir işe yaradı; bir ülkenin merhamet ortalamasını ortaya çıktı. Edebiyatseverlerin daha naif daha affedici olması gerekirken beni linç ettiler.”

Özkalyoncuoğlu, yorumcusu olduğu, TV8’de ekrana gelen “Aramızda Kalmasın” isimli magazin programının bu sabahki yayınında, film uyarlaması gündemde olan 1943 yılında yayımlanan Sabahattin Ali’nin kült romanı Kürk Mantolu Madonna’daki baş karakteri, 1958 doğumlu ABD’li şarkıcı Madonna zannetmişti.