Ömür Gedik’in “emzirme” yazısı tartışma yarattı

0
459
Ömür Gedik, müzik çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor.

1-7 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Dünya Emzirme Haftası nedeniyle kadınların emzirme özgürlüğü için yapılan çağrılar kamuoyunu ikiye böldü.

Konuyu “Kadınlar parklarda emzirsin mi?” başlıklı dünkü yazısında değerlendiren Hürriyet gazetesi yazarı Ömür Gedik de, kadınların istedikleri yerde bebeklerini emzirmelerine karşı çıktı.

Kendisinin hoşlanmadığı ve zorlandığı için emzirmeyi 2 ay sonra bıraktığını yazan Gedik, çoğu erkeğin de kendi gibi düşündüğünü belirterek, “Cinsel obje olarak görmekten bir türlü vazgeçemediğim memelerin kutsal olduğu söylenen bu görevine alışamamıştım bir türlü” dedi. Yazısının devamında ise Gedik, tartışmalara yol açan şu ifadeleri kullandı:

“Kadınlar tabii ki çocuklarını emzirsinler ama bunu herkesin gözüne soka soka yapmasınlar. Kadınların emzirme özgürlüklerini sokak ortasında, istedikleri yerde kullanmaları bana cinsellik ve libido düşmanı bir hareket gibi geliyor. Hele hele parklarda, meydanlarda yapılan şu toplu bebek emzirme eylemleri yok mu? Gereksiz bir şovenizmden başka bir şey değil bence.”

Sizin bu konu ne diyorsunuz?