Oya Aydoğan yaşam mücadelesini kaybetti

0

[tabs type=”tabs”]
[tab title=”Haber” active=”true”]

Aort damarı yırtılan ve kaldırıldığı hastanede geçirdiği ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda uyutularak devam eden sanatçı Oya Aydoğan, 59 yaşında hayatını kaybetti.

Üzücü gelişme, sanatçının tedavi altında olduğu İstanbul Liv Hospital’dan yapılan şu açıklamayla duyuruldu:

“Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir.”

Aydoğan, şiddetli sırt ağrısı, sol kolda güçsüzlük ve yüzde uyuşma şikayetleriyle 7 Mayıs’ta hastaneye başvurmuş, yapılan tetkiklerde aort damarının yırtıldığı tespit edilmişti. 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla Oya Aydoğan’ın yırtılan aort damarı suni damarla değiştirilmişti. Aydoğan, o günden bu yana uyutuluyordu.

[/tab]
[tab title=”Aydoğan hakkında”]

Erzincan’da, 10 Şubat 1957’de doğan Oya Aydoğan, ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulcherie’de, liseyi ise St. Michel’de okudu.

Türk sinemasında 1976 yılından beri birçok filmde rol alan Aydoğan, “Dertli Pınar”, “Zeytin Gözlüm”, “Berduşlar”, “Günaha Girme”, “Sevgi Dünyası”, “Unutamadım”, “İkizler Firarda”, “Ağla Anam Ağla”, “Merhamet” gibi sinema filmlerinde, “Fırat”, “Sudan Sebepler”, “Şimdi Onlar Düşünsün” gibi dizilerde rol aldı.

Sanatçının, 1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir oğlu bulunuyor.

[/tab]
[/tabs]