Rektör Yardımcısı: “Cahil halkın ferasetine güveniyorum”

0
Arı (solda), 2010-2011 yılları arasında Dolmabahçe Saray Müdürü olarak da görev yaptı.

Türksat üzerinden yayın yapan KTV’de (Kültür TV) katıldığı programda, bin 128 akademisyenin imza koyduğu “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriyi değerlendiren İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı *, cehalete övgü dolu sözleri nedeniyle tartışmaların odağında.

“Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (sezgi-zeka / TDK) güveniyorum bu ülkede” diyen Arı, “Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar” ifadelerini kullandı.

Üniversite mezunlarının ülke için en tehlikeli kesim olduğunu savunan Prof. Dr. Arı, “Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak” dedi. Bu tezine dayanak olarak trafikte yaptığı gözlemleri gösteren Arı, “Trafikte tehlikeli tipler üniversite mezunlarıdır. Bakın normalde hiç okumamış kesimler trafikte birşey verdiğiniz zaman ona uyarlar, bunlar sürekli tehdit oluşturmazlar” şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı ayrıca, “Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız” iddiasında bulundu.

* 2010-2011 yılları arasında Dolmabahçe Saray Müdürü olarak da görev yapan Arı, 2014 yılında bu yana İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde rektör yardımcılığı görevini yürütüyor. (Özgeçmişi için tıklayın…)