Şehidin oğlu “Babam sizi çok severdi” dediği Kılıçdaroğlu’na sarılarak ağladı

0
6

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan 12 kişiden pilot Dilaver Karsavuranoğlu’nun cenazesi, memleketi Çankırı’nın Şabanözü ilçesi, Karahacı köyünde toprağa verildi.

Karsavuranoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu, araçtan asker ve polislerin omzunda alınarak babaevinin önüne konuldu. Helallik alınmasının ardından Karsavuranoğlu’nun cenazesi, törenin yapılacağı kabristanlığın önüne taşındı.

Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankırı Valisi Mesut Köse, Belediye Başkanı İrfan Dinç, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin annesi Gülhan, eşi Gülşen, oğulları 23 yaşındaki Barış ve 21 yaşındaki Onur Karsavuranoğlu ile yakınları, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Kılıçdaroğlu, şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Bu sırada başında şehit babasının şapkası bulunan Barış Karsavuranoğlu, Kılıçdaroğlu’na uzun süre sarılarak, “Babam sizi çok severdi” diyerek gözyaşı döktü.

Barış Karsavuranoğlu, burada yaptığı konuşmada, babasının bir kahraman olduğunu söyledi.

Çankırı Müftü Yardımcısı Uğur Demirel tarafından şehit için öğle namazını müteakiben cenaze namazı kıldırıldı. Polis ve askerlerin tabutu omuzlarına aldığı sırada Barış Karsavuranoğlu, asker selamı verdi.

Şehit Karsavuranoğlu’nun cenazesi, köy kabristanlığında defnedildi.

Emekli albay Dilaver Karsavuranoğlu’nun, yaklaşık 2 yıldır Emniyet Genel Müdürlüğünde sözleşmeli pilot olarak görev yaptığı öğrenildi.

İLGİLİ TWEET'LER