Semercioğlu ile Esra Erol arasında “Günlük 100 bin TL kazanıyorsun, ya bırak ya sus” kavgası

0
Esra Erol
13

Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu, evlilik programlarının kaldırılacağına ilişkin haberler üzerine sesi titreyerek yaptığı açıklama ile gündeme yerleşen sunucu Esra Erol’a sert çıktı.

Bugünkü (18 Mart 2017) köşesinde Erol’a “Yapma Esra..” diye seslenen Semercioğlu, “Her seferinde yaptığı ‘Ben bu programı bırakacağım. Ben bu çamurun içinde yer almam” türünden açıklamaları inandırıcılığını kaybetti artık” dedi.

“İstemiyorsan yapma sevgili Esra… Kimse silah zoruyla sana bu programı yaptırmıyor” diye sözlerini sürdüren Cengiz Semercioğlu, devamında şunları yazdı:

“Bu tartışmalar yeni değil ki. Bu kadar nefret ettiysen işten, keşke sezon başında sözleşmeni uzatmasaydın, ‘Ben bu işi yapmak istemiyorum’ deseydin. Günlük 80-100 bin lira para kazanıyorsunuz, sonra kalkıp yok “Bu işi yapmayacağım”, yok ‘Çamurla yaşayamam’ falan diyorsunuz… Lütfen yapma Esra… Ya işi bırak ya sessiz kal…”

Semercioğlu, yazısında ayrıca KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile televizyonda program yasaklanmasının doğru olmadığını, bunun dizi ve benzeri programlara yasağın önünü açacağını işaret ederek, RTÜK’ün bu konuda yetkili olması gerektiğini ve caydırıcı ağır para cezaları ile soruna çözüm bulunabileceğini kaydetti.

Esra Erol’dan yanıt gecikmedi

Semercioğlu’nun sözlerine Esra Erol, Twitter hesabından yanıt verdi. Erol, “Bir de bir taraftan tv yapımcılığı diğer taraftan tv yazarlığı yapanlar var. Nasıl oluyorsa! Onlar zaten ne söylese boş” dedi.

İLGİLİ TWEET'LER