Tarık Akan son yolculuğuna uğurlandı

0
Tarık Akan için, Teşvikiye Camisi'nde cenaze namazı kılındı.

Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede cuma günü 66 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Tarık Akan, İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı.

Tarık Akan için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde bir tören düzenlendi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in de aralarında olduğu siyaset ve sanat camiasından çok sayıda isim ile vatandaşlar katıldı. Katılımın beklenenden yüksek olması dolayısıyla, salona girişte izdiham yaşandı.

Tarık Akan’ın cenazesinin getirilmediği, sunuculuğunu Orhan Aydın’ın üstlendiği törende, sanatçının çocukları Barış Zeki, Yaşar Özgür ve Özlem Üregül taziyeleri kabul etti.

Tarık Akan için ardından Teşvikiye Camisi’nde tören düzenlendi. Caminin bulunduğu Teşvikiye Caddesi tören dolayısıyla trafiğe kapatılırken, vatandaşlar caddeye çıkan ara sokakları doldurdu.

Türkan Şoray, Fatma Girik, Kadir İnanır, Süleyman Turan, Zafer Algöz, Nuri Alço, Sibel Turnagöl ve Hülya Avşar da törene katılanlar arasında yer aldı.

Sanatçının cenazesi alkışlar eşliğinde camiden omuzlara alınarak, son törenin yapılacağı Bakırköy’e gitmek üzere cenaze arabasına konuldu.

Akan, Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda yapılan anma töreninin ardından Zuhuratbaba Mezarlığı’nda toprağa verildi.