Tekme atan saldırgan Abdullah Ç. tahliye edildi

0

İstanbul’da belediye otobüsünde bir hemşireye şort giydiği gerekçesiyle tekme atan Abdullah Ç. ilk duruşmada tahliye edildi.

Anadolu 40’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, heyet, sanık Çakıroğlu hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına hükmederek, duruşmayı erteledi.

Sinir krizi geçirdi

Sinir krizi geçiren Ayşegül Terzi, sanığa yönelik “Öldürecek beni” diye bağırdı.

Diğer yandan, duruşmanın ardından Ayşegül Terzi’nin avukatlarınca şüpheli Abdullah Ç. hakkında yapılan koruma talebi kabul edildi. Anadolu 19’uncu Aile Mahkemesi, şüphelinin 6 ay süreyle Terzi’nin konutuna ve iş yerine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine, şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi

Tekme savunması

Abdullah Ç., duruşmada, “Oturuşu müstehcendi. Kadının haya perdesinin oluşması için örtüsünün olması gerekiyor. Cinler musallat olmuş bana öyle dediler” sözleriyle kendini savunmuştu.

Abdullah Ç.’nin “inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.