Ana sayfa Teknoloji

Teknoloji

Meteoroloji Profesöründen “Mini Buzul Çağı” haberlerine sert yanıt: Uyduruk ve saçma..

Profesör Mikdat Kadıoğlu "Buzul çağı geliyor haberlerine" tweetiyle bu uyduruk haberlere son noktayı koydu İşte Türk Meteoroloji ve afet yönetimi Profesörü Mikdat Kadıoğlu'nun   tweeti

Instagram’ın kurucularının istifasının ardından yeni yönetici belli oldu

Facebook’a satılmasına rağmen görevlerine devam eden Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger geçtiğimiz günlerde istifa etmişti. Bu sürpriz istifaların ardından şirketin yeni yöneticisi Adam Mosseri oldu.
dünyaya

SP1 adlı dev asteroid dünyaya doğru geliyor

NASA, SP1 olarak adlandırılan büyük bir asteroidin dünyaya yaklaştığını bildirdi. Asteroidin tam boyutu bilinmemekle beraber NASA'ya göre, uzunluğu 70 ila 160 metre arasında olduğu tahmin ediliyor.

Google 20 yaşında! İşte, kendi yaş gününe özel doodle’ı!

Milyarlarca kullanıcıya sahip Google, bu sefer kendi doğum gününü bir doodle tasarımı ile hatırlattı.
verebilecek

Çocuklara zarar verebilecek internet yayınlarına tedbir

İnternet yayınlarına yönelik yönetmelik taslağına göre, yayıncıların internette çocukların fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde yayınlar için "ebeveyn kontrolü" tedbirlerini alması zorunlu tutulacak.
sonuçlandı

Google’a açılan soruşturma sonuçlandı: Para cezası verildi

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Google LLC, Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. ve Google International LLC'den oluşan ekonomik bütünlüğün mobil işletim sistemi ile mobil uygulama ve hizmetlerinin sunumuna ilişkin davranışlarının ve cihaz üreticileriyle imzaladıkları sözleşmelerin rekabeti ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik soruşturma sonuçlandı.
nötron

Nötron yıldızında tespit edilen en geniş ölçekli yayılım

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) internet sitesinde yer alan habere göre, ABD'nin Pennsylvania Üniversitesi, Arizona Üniversitesi ile Türkiye'nin Sabancı Üniversitesinden bilim insanları, "RX J0806.4-4123" adlı nötron yıldızının kızıl ötesi ışınlarının 28 milyar kilometre mesafeye kadar yayıldığını gözledi.
yılına

iPhone ailesinin 10. yılına özel çıkan iPhone X tanıtıldı!

iPhone ailesinin 10. yılına özel çıkan iPhone X, yenilenerek iPhone Xs olarak karşımıza çıktı. iPhone XR özellikleri!

NASA Ay’ın yörüngesine istasyon inşa etmeyi planlıyor

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), astronotlar için Ay'ın yörüngesinde uzay istasyonu kurmayı planlıyor.
molekül

Gök bilimci Justin Spilker, molekül rüzgarı tespit etti

Teksas Üniversitesinde görevli gök bilimci Justin Spilker, dünyanın en büyük teleskobu ALMA ile yaptığı gözlemlerde, evren sadece bir milyar yaşındayken Dünya'dan 12 milyar ışık yılı uzaklıktaki SPT2319-55 olarak adlandırılan galakside güçlü bir molekül rüzgarı tespit etti.
- Reklam -

Popüler içerikler

Bahar

Bahar Candan, Mini Elbisesiyle Çılgınlar Gibi Dans Etti

Dondurma Gibisi şarkısıyla magazin gündemine bomba gibi düşen Bahar Candan, dans ettiği anları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.
Solmaz

Solmaz Çiros’un Son Hali, Hayal Kırıklığına Uğrattı

Evlilik programlarındaki dans performansıyla adını duyuran Solmaz Çiros, son haliyle takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı.

Fenerbahçeli Alper Potuk tüm servetini kaybetti

Fenerbahçeli futbolcu Alper Potuk inşaat işine girdi. Ancak talihsizlikler nedeniyle tüm servetini kaybeden Potuk'un performansının bu nedenle düştüğü iddia edildi.
İrem

İrem Sak son paylaşımıyla takipçilerini büyüledi!

Güldür Güldür Show'dan ayrılan ve bir daha komedi oynamayacağını açıklayan İrem Sak, sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme geliyor.
makyajsız

Demet Özdemir Makyajsız Haliyle Takipçilerini Büyüledi

Ünlü oyuncu Demet Özdemir, makyajsız fotoğrafındaki duru güzelliğiyle takipçilerini kendine hayran bıraktı.

Bizi takip edin

241,760BeğeniBeğen
15,970TakipçiTakip et