TÜSİAD’ın yeni başkanı belli oldu

0

[tabs type=”tabs”]
[tab title=”Haber” active=”true”]

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) 47’nci Genel Kurul Toplantısı Four Seasons İstanbul at the Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi.

Toplantıda TÜSİAD’ın 2017-2018 dönemi yeni yönetim kurulu, yüksek istişare konseyi başkanlık divanı, denetleme kurulu ve haysiyet divanı üyelerinin seçimi yapıldı. Yeni yönetim kurulu için 146 oy kullanıldı. 144 oyun evet şeklinde kullanıldığı seçimde bir oy boş çıkarken bir oy geçersiz sayıldı.

Genel kurul toplantısında, TÜSİAD’ın yeni yönetim kurulu başkanı Erol Bilecik oldu. Başkan yardımcılıklarına ise Ali Koç, Simone Kaslowski ve Murat Özyeğin’in atanmasına karar verildi.

Erol Bilecik’in başkanı olduğu yönetim kurulunun üyeleri, Serra Akçaoğlu, Metin Akman, Batu Aksoy, Esin Güral Argat, Bahadır Balkır, Barış Oran, Mehmet Tara, İdil Yiğitbaşı ve Bahadır Kaleğası şeklinde oluştu.

Yeni yönetim kurulunun yedek üyeleri arasında Selçuk Yorgancıoğlu, Özlem Özüner, Nüket Küçükel Ezberci, Levent Akgerman, Hüseyin Özkaya, Sina Afra, Gönenç Gürkaynak, Can Yücaoğlu, Emre Eczacıbaşı, Cem Tüfekci, Elvan Ünlütürk, İrem Oral Kayacık yer aldı.

[/tab]
[tab title=”Erol Bilecik hakkında”]

1962 yılında Antakya’da doğan Erol Bilecik, 1987’de İTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Index Bilgisayar’ın kurucusu olarak firmanın Genel Müdürlük görevini üstlendi. 1999 yılı itibariyle Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar A.Ş., Despec A.Ş., Datagate A.Ş., Neteks A.Ş, Homend A.Ş. ve Teklos A.Ş. nin CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Index Grup Şirketleri dünyada 200 ün üzerinde dünya teknoloji devinin Türkiye Distribütörlüğünü yapmaktadır.(www.index.com.tr)

Bilecik, Index Grup şirketlerinden;

Index Bilgisayar’ın 2004 yılında, Datagate Bilgisayar’ın 2006 yılında, Despec Bilgisayar’ın ise 2010 yılında IMKB’de kote firmalar olmasını sağlayarak, halka açık şirketler olmasını gerçekleştirmiştir. Grup Şirketleri vasıtasıyla sektöre ve ülkemize 5 kez yabancı stratejik ortak ve sermaye girişi gerçekleşmesine imza atmıştır.

Bunun yanı sıra;

Bilecik 2002–2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve 2010-2014 dönemleri arasında İTÜ Mezunlar Derneği Başkanlığını yapmıştır.
Halen İTÜ Geliştirme Vakfı’nın Başkan Vekili, Girişimcilik Vakfı (GİRVAK), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve 1907 Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesidir.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)‘ın mevcut dönem Yönetim Kurulu üyesidir.
Eğitime yaptığı bağışlar ve katkılar dolayısıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM Üstün Hizmet madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

[/tab]
[/tabs]