Vali Ayyıldız: “Elde olan veriler PKK’yı gösteriyor”

  0
  İzmir Valisi Erol Ayyıldız, olay yerine gelerek yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Bayraklı ilçesindeki adliye binası girişindeki terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Vali Ayyıldız, “Şu ana kadar elde olan veriler, PKK olarak değerlendirilmekte. Eyleme baktığımızda ve kişilerin kimlik tespitleriyle ilgili bakıldığında böyle bir değerlendirme yapıldı” ifadesini kullandı.

  Tespit edilen bir aracın kontrollü şekilde patlatıldığını belirten Vali Ayyıldız, “Bir araç daha tespit edildi, o da kontrollü şekilde patlatıldı. Teröristlere ait olduğunu değerlendiriyoruz. Riske girmeden arkadaşlar patlatarak ihtimal dahilinde de olmuş olsa bu tehlikeyi bertaraf etti.” diye konuştu.

  Ayyıldız, ölü ele geçirilen teröristlerin yanında 2 kalaşnikof tüfek ile RPG 7, bu silaha ait 8 fişek ve 8 el bombası ele geçirildiğini söyledi.

  Bayraklı ilçesindeki adliye binası yakınlarında akşam saatlerinde gerçekleştirilen terör saldırısında, 1 polis memuru ve 1 adliye çalışanı şehit olurken, çıkan çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi.