Yakınları: “Kenan Işık yaşıyor”

0

Yakınları, tiyatro yönetmeni, oyuncu ve sunucu Kenan Işık’ın hayatta olduğunu duyurdu.

İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, gece yarısı Twitter hesabından, “Kenan Işık’ı kaybettik” iddiasında bulunmuştu.

Bunun üzerine bazı haber ajansları ve önde gelen haber sitelerinin de olduğu çok sayıda site, Işık’ın öldüğünü okurlarına duyurdu. Pek çok ünlü isim de Işık için taziye mesajları paylaştı.

Ancak Hürriyet’e konuşan Kenan Işık’ın aile yakınları “ünlü oyuncunun hayatta olduğunu, vefat etmediğini” söyledi.

Işık’ın yardımcısı Fuat Torlak da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sanatçının sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını ve tedavisine evinde devam edildiğini söyledi.

Hazinedar da ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamada, söz konusu paylaşımın bilgisi dışında danışmanı tarafından yapıldığını kaydederek, “Danışmanım hakkında gereken işlem yapılmıştır. Işık’ın eşi Beril hanımı da arayarak üzüntülerimi belirtmiş bulunmaktayım” dedi.

”Kіm 500 Bіn İster?” adlı yarışma programıyla geniş kitlelerce tanınan 69 yaşındaki Kenan Işık, 21 Mart 2014 tarihinde, beyin kanaması sonucu bilinci kapalı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçı, 4 saat süren operasyonun ardından bir süre yoğun bakım servisine alınmış, daha sonra da Almanya’nın Allenzbach kentinde tedavi görmüştü.