Ekmek katkı maddesinde “yem amaçlı GDO’lu soya çıktı”

Adana’da bir firma tarafından üretimi yapılan 'ekmek katkı maddesi'nden yem amaçlı GDO’lu soya çıktığı iddia edildi. Bakanlık inceleme başlattı.

110 kilodan 60 kiloya düşen diyetisyenin hikayesi

Üniversite son sınıftayken staj başvurularından kiloları nedeniyle olumsuz yanıt alan diyetisyen Meltem Baburcan, bir buçuk yılda 50 kilo vererek, kilo sorunu olan hastalarına örnek oldu.

14 Mart Tıp Bayramı’nda öne çıkan sorunlar ve talepler

Türkiye'de tıp alanında çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı ve bilime katkılarının ödüllendirildiği 14 Mart Tıp Bayramı bugün.

Karatay sağlıklı yaşam için zeytinyağı tüketimini artırmakta kararlı

Prof. Dr. Karatay, 'Her zaman altını çiziyorum; karaciğerin düzgün çalışması için her gün 30-40 tane zeytin yiyeceğiz. Ekmekten, şekerden kaçınacağız. Zeytinyağı doğanın biz yetişkinlere bahşettiği ana sütüdür' dedi.

Bugün “Dünya Böbrek Günü”: Böbrek hastalığı ve sağlığı hakkında ne biliyoruz?

Bugün, böbreklerin önemine ve böbrek hastalıklarının sıklığının ve etkisinin azaltılmasına odaklanılan küresel bir sağlık farkındalığı kampanyası olan Dünya Böbrek Günü.

Alman bilim adamları yan etkisi olmayan ağrı kesici geliştirdi

Alman bilim adamları, tehlikeli yan etkilere sahip morfin benzeri opioid türevi ağrı kesicilere alternatif yeni bir ilaç geliştirmeyi başardı.

Tebrikler Türkiye: Dünya sezaryen şampiyonu olduk

Türkiye, Sağlık Bakanlığı ve OECD verilerine göre, dünyada en fazla sezaryenle doğum yapılan ülkeler sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Yumurtalık kanserinin erken teşhisi için kan testi

Yumurtalık kanseri, yapılacak kan testleriyle erken evrede teşhis edilebilecek.

Obezitede kortizol faktörüne dikkat

Bilim insanları, aldıkları saç örnekleri üzerinden yaptıkları çalışmada uzun süre strese maruz kalan kişilerin obeziteye daha yatkın olduğunu belirledi.

Karatay’dan tartışılan yeni tavsiye: “Ekmek, bal ve pekmezden uzak durun”

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay, ekmek, bal ve pekmezden uzak durulması gerektiğini ileri sürdü.
- Reklam -

Güncel galeriler

Popüler içerikler

ABD’li analist Rubin’in “Erdoğan artık yolun sonuna geldi” tweeti tartışmaların odağında

15 Temmuz’daki darbe girişimini 'tiyatro' olarak niteleyen ABD’li analist Michael Rubin, Twitter hesabından Türkçe olarak 'Recep Tayyip Erdoğan artık yolun sonuna geldi' şeklinde mesaj yazdı.

Sosyal medyada ağıtlar yükselirken Devran Çağlar konuştu: “Ben ölmedim”

80’li yılların önde gelen şarkıcılarından 54 yaşındaki Devran Çağlar'ın hayatını kaybettiği haberleri asılsız çıktı.

Nusret yeni şovuyla ilgi odağı oldu, görüntüleri 4 milyon kez izlendi

'saltbea' adı altındaki tuz dökme hareketi ile dünyada büyük üne kavuşan işletme sahibi Nusret Gökçe, yeni bir şovla takipçilerinin karşısına çıktı.

AK Partili vekil, Kılıçdaroğlu’na “araba yapamadık” diye isyan etti

AK Parti Milletvekili Çamlı, katıldığı bir programda, 'Biz daha bir araba yapamadık Kılıçdaroğlu. Daha bir araba yapamadık. Utanmıyor muyuz?' diye isyan etti.

Gelin adayı kendisine benzetilen İrem Derici dalgasını geçti

Zuhal Topal'la evlenme programına aday olarak katılan bir gelin adayı, şarkıcı İrem Derici'ye olan benzerliği ile şaşırttı. Derici, benzetme karşısında dalgasını geçti.