8
9
Canan
7
5

Bilim insanları kanseri öldüren bir ‘süper suikastçı’ keşfetti

Bilim adamları genetik Huntington hastalığına özgü toksik bir molekül ile çeşitli kanser hücrelerini yok etmeyi başardılar. Araştırmacıların önünde şimdi çözmeleri gereken başka zorluklar bulunuyor.
biyolojik

Doç. Dr. Açıkalın: Mavi ışık biyolojik saati bozuyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Banu Açıkalın, "Gözümüzden içeri giren mavi ışık, beynimizde bazı bölgelere ulaşarak biyolojik saatimizi bozuyor. Biyolojik saatin bozulması vücuttaki dengeleri altüst ediyor." dedi.
göz rengini

Göz rengi değiştirme ameliyatı riskli mi?

Nediyor/ Uzmanlar uyardı. Göz rengi değiştirme ameliyatı yaptırırken aman dikkat! Göz rengini değiştirme hayaliniz körlükle bitmesin... Göz rengi değiştirme ameliyatı son günlerin en çok araştırılan...

Obezite riskini azaltan faktör “Yavaş yemek”

Yavaş ve düzenli yemek yiyen kişilerde bel bölgesindeki kilolanmanın ve genel vücut kitle endeksinin daha az olduğunu ortaya koydu.
Türk

‘Alzheimer hastalığı’teşhisinde Türk imzası

Nörolojik ve psikiyatrik hastalıklara çare bulmak için 25 yıldır çalışan Türk bilim insanı Prof. Dr. Genç, birçok kez ödüle layık görülen, bazıları "ilk" niteliğindeki çalışmalarıyla bu alandaki araştırmalara yön verdi.
farkında

Bunları Duyunca Su İçmeyi Asla Unutmayacaksınız

Su içmenin insan hayatındaki önemi herkes tarafından az çok bilinmektedir.
depresyonun belirtileri

Depresyondan Kurtulun

Depresyondan Doğru Beslenerek Kurtulun İnsan ne yerse odur.  Bu  inanış ile birlikte kişi enerjisini, ruh halini ve duygu durumunu yediklerine borçludur. Doğru beslenme ile fiziksel olarak sağlıklı...

Düzgün Duruş ile Sırt Ağrılarından Kurtulun

Sırt ağrısı özellikle masa başında çalışanların en önemli sorunları arasındadır.

Hastalarından topladığı paketlerle sigarayı bıraktırıyor

Özel bir tıp merkezinde görevli kardiyoloji uzmanı Erol, ikna ederek sigarayı bıraktırdığı hastalarından topladığı izmarit ve paketleri, odasındaki kavanozlarda saklıyor.

Baş Ağrısına Çözüm Getiren Öneriler

Baş ağrısı yaşayan kişiler ciddi boyutlarda hayat kalitesinde düşüş yaşarlar.
- Reklam -

Popüler içerikler

Dünya’daki en cok merak edilen 5 yasaklı yer !

Surtsey Adası - Yolculuk yasağının nedeni: Bilimsel deneyler1963'te, İzlanda sularında bir sualtı volkanı patladı ve kısa bir zamanda 2.7 kilometrekarelik yeni bir ada oluştu....

Sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan şehirler

Bir grup ABD’li bilim insanı tarafından yapılan ve sonuçları Proceedings of the National Academy of Sciences dergisinde yayınlanan araştırmada küresel ısınmanın artan etkisiyle 2100 yılında dünyanın birçok şehrinin sular altında kalabileceği ileri sürüldü.
ortaya

Artvin’de Ortaya Çıkan Köye Hayran Kaldılar

Artvin'de, Türkiye'nin en yüksek barajı olan Deriner Barajı, azalan yağışlar nedeniyle 37 metre çekilince eskiden sular altında kalan köy ortaya çıktı.

Çin, Köpek Yılı’na giriyor

12 Hayvanlı Çin Ay Takvimi'ne göre bu gece Horoz Yılı'nı geride bırakarak, Köpek Yılı'na girilecek ülkede, Bahar Bayramı olarak da adlandırılan Çin Yeni Yılı, insanların aileleri ve dostları ile bir arada olduğu en önemli geleneksel bayram olarak kutlanıyor.

Ünlülerin foyasını ortaya çıkartan Instagram fotoğrafları

Pek çoğumuz Instagram'da ünlüleri takip ediyor ve onların yaptığı paylaşımlara hayranlıkla bakıyoruz. Fakat onların formda ve kusursuz görünümlerine aldanmayın çünkü biraz yakından bakıldığında hemen hemen hepsi ufak tefek hileler içeriyor. İşte size ünlülerin foyasını meydana çıkartan fotoğraflar...

Bizi takip edin

242,230BeğeniBeğen
16,745TakipçiTakip et