7
6
5
10

14 Mart Tıp Bayramı’nda öne çıkan sorunlar ve talepler

Türkiye'de tıp alanında çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı ve bilime katkılarının ödüllendirildiği 14 Mart Tıp Bayramı bugün.

Karatay sağlıklı yaşam için zeytinyağı tüketimini artırmakta kararlı

Prof. Dr. Karatay, 'Her zaman altını çiziyorum; karaciğerin düzgün çalışması için her gün 30-40 tane zeytin yiyeceğiz. Ekmekten, şekerden kaçınacağız. Zeytinyağı doğanın biz yetişkinlere bahşettiği ana sütüdür' dedi.

Bugün “Dünya Böbrek Günü”: Böbrek hastalığı ve sağlığı hakkında ne biliyoruz?

Bugün, böbreklerin önemine ve böbrek hastalıklarının sıklığının ve etkisinin azaltılmasına odaklanılan küresel bir sağlık farkındalığı kampanyası olan Dünya Böbrek Günü.

Alman bilim adamları yan etkisi olmayan ağrı kesici geliştirdi

Alman bilim adamları, tehlikeli yan etkilere sahip morfin benzeri opioid türevi ağrı kesicilere alternatif yeni bir ilaç geliştirmeyi başardı.

Tebrikler Türkiye: Dünya sezaryen şampiyonu olduk

Türkiye, Sağlık Bakanlığı ve OECD verilerine göre, dünyada en fazla sezaryenle doğum yapılan ülkeler sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Yumurtalık kanserinin erken teşhisi için kan testi

Yumurtalık kanseri, yapılacak kan testleriyle erken evrede teşhis edilebilecek.

Obezitede kortizol faktörüne dikkat

Bilim insanları, aldıkları saç örnekleri üzerinden yaptıkları çalışmada uzun süre strese maruz kalan kişilerin obeziteye daha yatkın olduğunu belirledi.

Karatay’dan tartışılan yeni tavsiye: “Ekmek, bal ve pekmezden uzak durun”

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay, ekmek, bal ve pekmezden uzak durulması gerektiğini ileri sürdü.

Migren hastaları için sevindiren gelişme

Migren tedavisinde kullanılacak aşıya ilişkin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 13 ülkede eş zamanlı yürütülen klinik çalışmalardan olumlu yanıt alındı.

Uzun yaşamak için günde 10 porsiyon meyve sebze

Londra'daki Imperial College Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre, günde 10 porsiyon (800 gr) sebze ve meyve yemek yılda 7,8 milyon erken ölümün önüne geçebilir.
- Reklam -

Güncel galeriler

Popüler içerikler

Akalın net: “Kocam ikinci çocuk isterse beni boşayıp başkasıyla evlenebilir”

Tekirdağ’da sahne alan Demet Akalın, işinin yoğunluğu nedeniyle ruhen bittiğini ve çok yorulduğunu belirterek, 'Eşim Okan ikinci çocuğu çok istiyor. Çok arzu ediyorsa beni boşayıp başkasıyla evlenebilir' dedi.

‘FETÖ’den tutuklu Atilla Taş’ın ilk savunması sosyal medyanın dilinde

'FETÖ'den tutuklu bulunan şarkıcı Taş, 'Keşke Ham Çökelek şarkısını söylediğim için yargılansaydım. Daha mantıklı olurdu' dedi.

“Anlamsız fotoğraflar”dan en anlamsız 13 kare

Twitter'ın son dönem gözde hesaplarından 'anlamsız fotoğraflar', takipçilerini dumura uğratan yeni fotoğraflar paylaşmaya devam ediyor. İşte 'anlamsız' 13 fotoğraf...

Alman Bild’in “Atatürk olsa ‘Hayır’ derdi” manşeti gündemde

Alman gazetesi Bild'in web sitesi, manşetlerinden birinde Atatürk resmi kullanarak, Türkçe ve Almanca olarak 'Türkiye'de referandum: Atatürk olsa HAYIR derdi' başlığını attı.

Ünlülerin “yok artık” dedirten yaşları

İzleyicinin, ekranların sevilen yüzleri hakkında en çok merak ettiği konuların başında asıl meslekleri ve yaşları geliyor. Bu galeride ünlülerin merak edilen yaşlarına yer verdik.