5
10
11
5

Spermi olmayan erkeğe baba olma umudu

Son yıllarda kullanılan 'Round Spermatid Enjeksiyonu' yani ROSI yöntemi, spermi bulunmadığı için baba olamayan erkeklere yeni bir şans tanıyor.

Sağlık Bakanlığı ilaç gibi lanse edilen 73 sahte-kaçak ürünü açıkladı

Rutin denetimler, tüketici şikayetleri ve gelen ihbarlar sonucu, ilaç gibi lanse edilerek piyasaya sürülen 73 sahte-kaçak ürün tespit edildi.

“Ameliyata yetişmem lazım” dedi, kafede botoks yaptı

İstanbul'da Şişli'nin ünlü semti Nişantaşı’ndaki bir kafede, kendini doktor olarak tanıtan bir kadının, bir başka kadına botoks uyguladığı görüldü.
aspirin

Diş çürüğünü önlemede aspirin devrimi yolda

Kuzey İrlanda'daki araştırmacılar, aspirinin diş çürümesini geri çevirip dişte oluşan kaviteleri tedavi edebileceğini ortaya koydu.
Canan Karatay

Karatay’dan kurban eti tüketimine ilişkin öneriler

Kurban Bayramı dolayısıyla kırmızı et tüketimine ilişkin önerilerde bulunan Canan Karatay, kırmızı etin yağıyla beraber tüketildiğinde en sağlıklı et olduğunu söyledi.
göz rengini

Göz rengini değiştirmek isterken kör oluyordu

Uyarılar fayda etmedi. Bu kez de İstanbul'da 17 yaşındaki bir genç kız, güzellik uğruna yetkisi olmayan bir sağlık kurumunda göz rengini değiştirmek istedi. Şimdi kör olma tehlikesiyle karşı karşıya.
yoğurt

Kanserden korunmak için ev yoğurdu tüketin

Doç. Dr. Tanoğlu, çeşitli bilimsel çalışmalarda ortaya konulan günde 200-300 gram doğal yoğurt tüketmenin çeşitli kanser türlerine karşı koruyucu etkisinin olduğunu bildirdi.
geniş kalçalar

Geniş kalçalar sağlıklı olmanın göstergesi mi?

Almanya'da yapılan bir araştırma, sağlıklı bir kiloda ancak kalça, uyluk ve bacaklarında daha fazla yağ bulunan kişilerin, diyabet hastası olma ya da felç veya kalp krizi geçirme riskinin daha az olabileceğini ortaya koydu.
sezaryen

Türkiye sezaryen doğumlarda dünya birincisi, peki nedenleri?

Türkiye, halihazırda dünyada en çok sezaryen ameliyatının yapıldığı ülke konumunda. Her doğumdan 53'ü sezaryen doğum. Peki sezaryenin bu kadar çok tercih edilmesinin gerekçesi ne?
genler

Kalp hastalığını tetikleyen genler onarıldı

ABD'de bilim adamları, özellikle genç sporcuların ani ölümlerine neden olan kalp hastalığını tetikleyen bir geni ilk kez başarıyla onardı.
- Reklam -

Popüler içerikler

Beyaz TV sunucusu duyurdu: “Gökçek önümüzdeki günlerde istifasını verecek”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in yönettiği Beyaz TV'de bir programın sunuculuğunu üstlenen Tahir Sarıkaya, 'Melih Gökçek önümüzdeki günlerde istifasını verecek' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde eylem

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bazı sosyal hizmet merkezlerinde ek ders ücreti karşılığında çalışan bir grup işçi, belediyenin kadrosuna alınmadıkları gerekçesiyle eylem yaptı.

Mustafa Erdoğan’dan Gülben Ergen’e destek

Görsel ve yazılı basın ile sosyal medyada kendisi hakkında ortaya atılan iddialar üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunan Gülben Ergen’e çocuklarının babası Mustafa Erdoğan’dan destek geldi.

Kenan İmirzalıoğlu’ndan rest iddiası: “Hepiniz gidersiniz”

Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünü oynadığı ‘Mehmed-Bir Cihan Fatihi’ setinde, yönetmenle tartıştığı ve 'Hepiniz gidersiniz" dediği iddia edildi.

Araçlarda cam filmi ve renkli cama yeniden yasak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam filmi ve renkli cam yeniden yasak kapsamına alındı.

Bizi takip edin

247,918BeğeniBeğen
16,977TakipçiTakip et