Yurt dışından alınan iPhone’lara garanti kalktı, ürün sahipleri çileden çıktı

0
8

Yurt dışından satın alınan iPhone ve iPad modellerini artık Türkiye’de garanti kapsamı içerisinde tamir ettirmek veya değiştirmek mümkün olmayacak.

Dün ilk olarak shiftdelete.net, duyumlara dayandırdığı haberinde, Apple’ın uluslararası garanti geçerliliği olan ülkeler listesinde artık Türkiye’nin yer almadığını bildirmişti.

hurriyet.com.tr, Apple Türkiye çağrı merkezini arayarak iddiayı sordu. Bu konuda bilgi veren Apple Türkiye temsilcisi, “Haber doğru. Uluslararası garanti artık Türkiye’de geçerli değil. Bu konuda Apple önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapacak ancak kullanıcıların mağdur olmaması için telefonda bu şekilde bilgi veriyoruz” dedi.

Uluslararası garantinin hangi tarihten itibaren geçersiz sayıldığı sorulduğunda aynı temsilci, “Bu konuda detaylar henüz belli değil ama bugün itibariyle uluslararası garantinin geçerli olmadığını söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Bugüne kadar yurtdışından iPhone veya iPad aldığınızda, global garanti sayesinde belli bir süre ürünleri Türkiye’de garanti kapsamında onarım veya değişim yapılabiliyordu. Bundan böyle yurtdışından cihaz alan kullanıcıların, cihazlarına bir şey olduğunda mutlaka para ödeyerek tamir veya değişim yaptırması gerekecek.

İLGİLİ TWEET'LER